Rezultate te kerkimit per termin: +Amnesty +International

Total: 1319
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:23.980Z

Amnesty International e akuzon Hamasin

Bruksel - Amnesty International e ka akuzuar grupin militant të Hamasit për vrasje, torturë dhe rrëmbim të njerëzve të akuzuar se i kanë ndihmuar Izraelit gjatë dhe pas ofenzivës së fundit izraelite. Amnesty International tha se të paktën 20 njerëz janë ekzekutuar nga luftëtarët e H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.267Z

Amnesty International: Turqia ka keqtrajtuar emigrantët

Turqia ka ndaluar dhe keqtrajtuar emigrantët, duke u bërë presion që të kthehen në vendet e luftës. Ky ka qenë përfundimi në të cilin ka arritur një raport i publikuar nga Amnesty International. Grupi thotë se presioni i bërë nga Bashkimi Europian në drejtim të Turqisë, ku i kërko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.732Z

Amnesty International per avokatet e kercenuar

Amnesty International per avokatet e kercenuar E enjte 21 Mars 2013 1007 p styletext-align justify p Amnesty International per avokatet e kercenuar Ne nje raport te ri te organizates Amnesty International thuhet se avokatet mbrojtes ne Kaukazin Verior te Rusise jane te frikesuar shpesh te k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.662Z

Amnesty International: Jetimët shqiptarë, pa mbështetje

"Amnesty International" konsideron se një nga problemet më të mëdha ku qeveria shqiptare nuk ka bërë aq sa duhet, është kujdesi për jetimët, kryesisht për studentët. Në Shqipëri, fëmijët qëndrojnë në jetimore deri në moshën 14 vjeç dhe më pas largohen për në konviktet e shko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.593Z

Amnesty International kritikon Serbinë

Amnesty International ka kërkuar nga drejtuesit e kryeqytetit serb të mos i zbatojnë planet për dëbimin dhe shkatërrimin e një vendbanimi të romëve. Së paku 300 shtëpi e apartamente në një lagje të pazyrtarizuar, të njohur si Belvil, do të prishen brenda disa ditësh për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.919Z

Amnesty International: Të hetohen vrasjet

TIRANE- Amnesty International u ka bërë thirrje autoriteteve shqiptare të hetojnë vdekjet e tre personave gjatë protestës antiqeveritare në Tiranë. “Policia ka të drejtë të ruajë rendin dhe të mbrojë opinionin, por nuk duhet të përdorë forcë të tepruar kundër atyre që kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.983Z

Të drejtat e fëmijëve, Amnesty International kritikon qeverinë

TIRANE- Në ditën ndërkombëtare të të drejtave të njeriut, organizata prestigjoze për të drejtat e njeriut Amnesty International kritikon qeverinë shqiptare se lejon që të shkelen të drejtat e fëmijëve. Kritika konsiston në faktin se fëmijët shqiptarë lejohen të futen në jetimore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama