Rezultate te kerkimit per termin: +Amnistia

Meta: total 1000 / total_found 1946 / time 0.001 / keyword[0] amnistia / docs[0] 1946 / hits[0] 3704 /
Amnistia për makinat, gjithçka që duhet të dini për çregjistrimin e mjetit (Video)
  • 2017-05-06

Amnistia për makinat, gjithçka që duhet të dini për çregjistrimin e mjetit (Video)

Duke filluar nga data 8 Maj çdo individ apo shoqëri që ka në pronësi një mjet ndaj të cilit prej vitesh nuk ka kryer asnjë procedurë në zyrat e shtetit dhe kërkon ta çregjistrojë duhet të paraqitet në zyrat e Drejtorisë Rajonale të Transportit Rrugor. Në një intervistë për News

No Pic available
  • 2017-05-06

Taksistët kundër amnistisë: Diskriminim, paguajmë çdo detyrim

Dita kur nis zbatimi i amnistisë fiskale, për shoqatën e taksistëve shënon momentin kur shteti rreshtohet në krah të konkurrencës së pandershme. Kreu i shoqatës Gëzim Bardhi thotë se 6 maji është dita kur gëzohen ata që kanë deri dje nuk e njohën shtetin dhe hidhërohen ata që e r

No Pic available
  • 2017-04-19

Kush dorëzon një armë, ti jepet një laptop ose kompjuter!

Komisioni i Sigurisë Kombëtare e mbylli punën e tij për këtë legjislaturë me shtyrjen e  ligjit për dorëzimin e armëve pa leje deri në 31 dhjetor të vitit 2017. Deputetët socialistët bashkë me shtyrjen, propozuan që ligji të parashikojë dhe stimuj materialë.  Sterkaj:&nb

No Pic available
  • 2017-03-29

Kriza, Krasniqi: Asnjë tentativë për dialog, gaboi opozita dhe mazhoranca

Analisti Afrim Krasniqi deklaron se skadimi i afatit të regjistrimit në KQZ për pjesmarrjen e në zgjedhje dhe përgjigjia finale për vettingun do të jetë momenti që do shënojë fillimin e krizës në vend. I ftuar në Orën e Intervistës në RTV Ora News, ai u shpreh: Krasniqi: Data kur do

No Pic available
  • 2017-03-08

Mbesa e Martin Camajt rrëfen dhimbjen pas daljes nga burgu: Smë lënë të takoj fëmijët

Vera Camaj, mbesa e gjuhëtarit të njohur Martin Camaj ka vetëm 2 muaj që ka lënë qelitë e burgut 325 në kryeqytet. Në një intervistë për Gazeta Shqiptare, 39-vjeçarja rrëfen vështirësitë me të cilat po përballej çdo ditë, me frikën se nuk do të mund të gjente një punë që t

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij
  • 2017-03-06

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij

Ish-truproja i Berishës në vitet 90, Izet Haxhia, rikthehet në DITA për të folur mbi cadrën, por jo mbi atë që duket në Bulevard, por mbi atë që nuk duket: për prapaskenën. Haxhia mendon se kjo protestë ka vetëm një qëllim: një amnisti për Berishën, familjen e tij dhe bashkë

No Pic available
  • 2017-02-24

Amnistia fiskale, Qeveria fal 10 mld lekë detyrimet e shtetërorëve

Ndër përfituesit më të mëdhenj të amnistisë fiskale të qeverisë janë edhe kompanitë shtetërore. Zv.ministri i Financave, Ervin Mete deklaron në studion e “Para e Pasuri” të Aurora Sulçes se operatorëve të sektorit energjitik dhe ujësjellësave ju falen rreth 10 miliard