Rezultate te kerkimit per termin: +Antar

Meta: total 1000 / total_found 3012 / time 0.001 / keyword[0] antar / docs[0] 3012 / hits[0] 4158 /
Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?
  • 2019-04-10

Profil/ Kush është Adi Tropojani, 13 emra dhe 4 super-grabitje?

Admir Murataj dhe polici nga Fushë-Kruja, Florin Merlika, të cilit i kishte “vjedhur” pamjen e jashtme me maskën prej tullaci që kishte vendosur gjatë grabitjes Grabitësi i vrarë nga policia rreth 2 km larg pistës së aeroportit Nënë Tereza, pas super-grabitjes së 10 milionë

I 18-i i Bashës për Durrësin, Rryçi ndryshon mendje: Dua të bëhem deputet!
  • 2019-03-06

I 18-i i Bashës për Durrësin, Rryçi ndryshon mendje: Dua të bëhem deputet!

Krenar Rryci është kandidati i dytë pas Majlinda Halilaj nga lista e Partisë Demokratike, i cili pendohet që ka refuzuar të marrë mandatin. Pasi ka firmosur dorëheqjen pranon se ka ndryshuar mëndje dhe do të bëhet deputet. Krenar Rryci është kandidati i dytë pas Majlinda Halilaj nga li

Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv
  • 2019-02-07

Duka triumfon në UEFA, zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka zgjidhet anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Sot në Romë është zhvilluar Kongresi i 43-të i UEFA-s që kishte në rendin e ditës zgjedhjen e Presidentit të UEFA-s dhe antarëve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s, pozicion për të cilin kandidonte dhe

No Pic available
  • 2019-01-10

MEDITIM PËR DEKRETIMIN E NJË MINISTRI

Edmond Haxhinasto Duket qartë që emri i cili ka shkaktuar më shumë diskutim nga lista e gjatë e emrave për ndryshimet në qeveri mbetet ai i propozuar për ministër të jashtëm. Si një pozicion delikat i përfaqësimit të Republikës së Shqipërisë, si dhe i formulimit dhe zbatimit të

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!
  • 2018-12-14

Ngritja e KLP dhe KLGJ, kreu i Gjykatës Europiane: Reforma në rrugën e duhur!

Presidenti i Gjykatës Europiane të Drejtësisë Koen Lenaerts viziton Shqipërinë në një moment ku gati është fundi i procesit të Reformës në Drejtësi. Përveç takimit në një seminar më të zgjeruar me gjyqtarë e njerëz të drejtësisë, ndalesën e parë ai e pati në Universitetin

Duka rikandidon në UEFA, për antar komiteti!
  • 2018-12-11

Duka rikandidon në UEFA, për antar komiteti!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka do të kandidojë sërish në zgjedhjet do të mbahen në shkurt të 2019-ës për tu bërë antar i komitetit ekzekutiv të UEFA-s. Me një postim në faqen e tij zyrtare në Facebook, kreu i FSHF ka theksuar se shpreson që në kongresin

ÇFARË MUND TË RREZIKOJË SHTETIN SHQIPTAR?
  • 2018-12-02

ÇFARË MUND TË RREZIKOJË SHTETIN SHQIPTAR?

Nga Artan Fuga Pa qëndrueshmërinë e Bashkimit Europian, Pa aleancën midis ShBA – BE, Pa interesimin e ShBA për stabilitetin e kufijve të Ballkanit, Me rritjen e nacionalizmave në vendet e Ballkanit, në rast të një krize të përgjithësuar politike e gjeostrategjike, shteti i sotëm