Rezultate te kerkimit per termin: +Antar

Meta: total 1000 / total_found 2938 / time 0.001 / keyword[0] antar / docs[0] 2938 / hits[0] 4058 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Exit Poll i IPR Marketing dhe Ora News edhe në Financial Times

Exit Polli i realizuar falë bashkëpunimit mes Ora News dhe IPR Marketing, i cili dha një parashikim të përafërt për të gjithë shqiptarët në lidhje me rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare, është përdorur si burim referimi nga mediat ndërkombëtarë në artikujt e publik

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra/ Kandidati i LSI ngre alarmin: Në Berat po blihen vota, Policia nuk ndërhyn

Nasip Naço, kandidati i LSI-së në Berat ngre alarmin dhe deklaron se në Berat po blihen vota. Shqetësimin e tij Nasip Naço ia ka bërë të ditur me anë të një letre të hapur ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj, Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, Ambasadorit të SHBA-ve D

No Pic available
  • 2017-06-21

Hahn: Do mbështesim strategjinë kombëtare kundër drogës

Eurokomisioneri i Bashkimit Europian për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka deklaruar se Brukseli synon që të mbështesë edhe Strategjinë Kombëtare anti-kanabis të miratuar së fundmi nga qeveria Rama. Në një përgjigje ndaj eurodeputetes rumune, Monica Makovei, zyrtari i BE-së nënvizoi se luft

DAP rikthen në detyrë Sekretaren e Përgjithshme të MD-së
  • 2017-06-09

DAP rikthen në detyrë Sekretaren e Përgjithshme të MD-së

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Drejtësisë ka fituar sfidën ligjore me kreun e këtij instucionit, pasi ky i fundit e pezulloi nga detyra. Në lidhje me pretendimin e Ministrit Bardhi se Sekretari i Përgjithshëm ka ushtuar detyrën në kundërshtim me ligjin e nëpunësit civil, De

No Pic available
  • 2017-06-07

Anëtarësimi i Shqipërisë në BE varet edhe nga raporti për zgjedhjet

Një raport pozitiv për zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit, nisja e procesit të Vettingut dhe lufta kundër narkotrafikut janë listuar si tre kritere kryesore për vazhdimin e rrugës së anëtarësimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian, nga eurokomisioneri i BE-së për zgjerimin, Joh

No Pic available
  • 2017-06-02

Nga Artan Fuga/ 60 kërkesa Lulzim Bashës!

I nderuar z. Lulzim Basha po ju drejtohem si qytetar me këtë letër publike që të përfshini në përmbajtjen e fushatës elektorale edhe këto 60 kërkesa për rinovimin e administratës publike shqiptare, dhe pak më gjerë, sepse ajo ka mbetur po aq banale dhe mediokre sa edhe ajo e dëshmuar

No Pic available
  • 2017-05-22

Artan Fuga: Pse nuk ndihem gati të bëhem ministër

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook akademiku Artan Fuga ka treguar pse nuk është gati të marr një post në qeveri, për të cilin u përfol si ministër i Arsimit. Fuga thotë se për këtë funksion, që nuk ka fare dobi shoqërore, nuk ndihet gati të angazhohet. Më poshtrë Shk