Rezultate te kerkimit per termin: +Ans

Total: 65
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.576Z

Janë të gjithë fëmijët e tij, por ka edhe më!

Tre burra në Pakistan kanë rreth 100 fëmijë. Rezultatet kanë dalë nga regjistrimi i popullsisë së vendit pas 19 vitesh. Në një vend ku popullsia rritet me ritmet më të larta në Azinë Jugore dhe se vështirësitë janë gjithnjë e më të mëdha, patriarkët nuk janë të shqetësuar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.798Z

U zhduk 18 vite më parë, trupi i vajzës gjendet në frigoriferin e shtëpisë

Një zbulim tronditës ka shokuar opinionin publik në Kroaci. Mediat raportojnë se trupi i një gruaje të zhdukur 18 vite më parë është gjetur brenda një frigoriferi. Policia kroate ka arrestuar Jasmina Dominic, motrën e madhe të viktimës që ishte raportuar e zhdukur në vitin 2005, por

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Më fal, në kinemanë e Arkivit të Filmit

Fondi Kinemaja e vers vazhdon me nj prodhim italian t vitit 1953 Nj tjetr film q nxirret nga fondi i Arkivit Qendror t Filmit pr t’u shfaqur n kineman e restauruar, sht “Perdonami”(M fal”, nj prodhim italian bardhezi i vitit 1953. Filmi i regjisorit Mario Costa do t projekto

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.353Z

Përqafon Imamin, pasi humbi djalin tre vjeç në sulmin e Barcelonës

Një akt që tregon se është e mundur të jetosh në harmoni pavarësisht asaj që ndodh. Babai i djalit 3-vjeçar që humbi jetën gjatë sulmeve në Barcelonë, ka përqafuar një Imam, duke treguar se përkatësia fetare nuk krijon ndasi mes njerëzve. Ky është Xavier Martinez, djali 3-vjeça

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.655Z

Gjegjan, banorët në protestë për sigurinë në rrugë

Banort e fshatit Gjegjan n Fush-Arrz protestuan sot pr kushtet e kqija t rrugs nacionale. Ata krkuan asfaltimin dhe mirmbatjen e rrugs, e cila ndodhet n gjendje shum t keqe dhe pa mure mbrojtse ans saj. Ndrkoh q msohet se policia nuk lejoi bllokimin e rrugs prej tyre. Pak kohe me pare gjate nje aks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.875Z

NATO: Situata në Kosovë është e qetë por e brishtë

PRISHTINE- “NATO-ja do tërheqë gradualisht dhe me qetësi, forcat ushtarake të KFOR-it nga Kosova. Tërheqja do jetë e kujdesshme”. Kështu ka deklaruar sot gjenerali danez Knud Bartels, i cili është aktualisht edhe presidenti i komitetit ushtara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.677Z

Lideri i Al Qaedas vdes nga kanceri

Një lider i dyshuar i Al Qaedas ka vdekur pak ditë përpara se të dilte në gjyq në Nju Jork, i akuzuar për sulmet ndaj ambasadave amerikane në Afrikë në vitin 1998. Abu Ans al- Liby, 50 vjeç, vdiq në spital. Ai vuante nga kanceri në mëlçi. Liby u arrestua në Tripoli të Libisë në te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama