Rezultate te kerkimit per termin: +Antarsimi

Total: 98
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.849Z

Antarsimi n NATO dhe zhvillimi ekonomik

Shqipria n samitin e NATO-s n Bukuresht mori ftesn pr antarsim t plot n Organizatn Politiko-Ushtarake te Atllantikut t Veriut.Ashtu si shumica e ish vndeve komuniste, prej viteve 1990 dhe deri me sot Shqipria ka prcaktuar dy objektiva kryesore:antarsimin n NATO dhe antarsimin n Bashkimin Europian

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.226Z

Zgjedha e presidentit ishte kushtetuese, antarsimi varet te reformat

Tiranë- Ambasadori italian në Tiranë Masimo Giani ka deklaruar se zgjedhja e presidentit ishte një proces kushtetues, dhe sipas tij kjo është një zgjedhje që i takon popullit shqiptar.Sipas tij Niashani është një person që i plotëson të gjitha kushtet për president, ndërsa pyetjes n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.874Z

Gjermania OK pr n NATO

Gjermani sht nj tjetr vend i rndsishm q pritet q s shpejti t ratifikoj protokollin pr antarsim n NATO t Shqipris. Prmes nj njoftimi pr shtyp, qeveria gjermane bn t ditur se po hartohet ligji lidhur me kt shtje, ku prkrah Shqipris prmendet edhe antarsimi i Kroacis. Qeveria gjermane sht e bindur sht e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Fitzgerald: Hyrja në NATO, e rëndësishme

Oficeri i lart i NATO-s, admirali Mark Fitzgerald ka deklaruar se antarsimi i Maqedonis n Aleanc sht shum i rndsishm. Fitzgerald, i cili po qndron pr nj vizit n Shkup, ka theksuar gjat nj takimi me liderin e BDI-s Ali Ahmeti, se prfitimet e qytetarve maqedonas nga antarsimi do t jen t s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.565Z

Një vit në NATO, Berisha: Anëtarësimi, një epokë e re

2 prill i 2010 sht prvjetori i par q e gjen Shqiprin si pjes e strukturave t NATO-s. Kryeminsitri i vendit, Sali Berisha i ftuar n nj simpozium n Komandn e Forcs s Bashkuar, me rastin e nj-vjetorit t Antarsimit, e vlersoi kt dat si ngjarjen m t rndsishme pr Shqiprin, pas pavarsis. Sipas tij antarsim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Berisha pret Admiralin e NATO-s

Kryeministri Berisha ka pritur sot Kryetarin e Komitetit Ushtarak t NATO-s, Admiralin Giampaolo Di Paola. Pas takimit, Admiral Di Paola tha se shpresonte q muajt e ardhshm, Shqipria t bhej antare me t drejta t plota e NATO-s. Shqipria tashme po mbshtet NATO-n n shume operacione, jo vetm NATO-n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Ministri britanik për Evropën: BE, përpjekje për zgjidhjen e ngërçit politik

“sht e rndsishme q situata politike n Shqipri t zgjidhet”. Kshtu sht shprehur ministri britanik pr Evropn, David Lidington, n nj intervist pr BBC-n n lidhje me situatn politike n vend. Sipas tij, po bhen prpjekje nga Bashkimi Evropian dhe SHBA-ja, q t arrihet kompromi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama