Rezultate te kerkimit per termin: +Antari

Total: 176
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.277Z

Antari i Hakmarrjes për Drejtësi i kërkon Gjykatës lirimin e tij nga burgu

Dritan Hate , që ishte dënuar me 23 vjet burg për veprimtari kriminale, i ka dërguar Gjykatës së Tiranës një kërkesë ku kërkon lirimin e tij nga burgu. Anëtari i "Hakmarrjes për Drejtësi", Hate ishte i vetmi nga 10 të pandehurit e dosjes deri në prill të 2015, pasi të tjerët ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.494Z

Ish-anëtari i Kushtetueses, Kopani: Presidenti ka shkelur ligjin

Ish-antari i Gjykats Kushtetuese Halil Kopani thot se mos emrimi ende i kreut t ri t Gjykats Kushtetuese, pas prfundimit t mandatit 3-vjear nuk gjen mbshtetje n dispozitat e ligjit themelor. Nj logjik juridike kjo, q sipas tij, t on n prfundimin se Presidenti i Republiks ka shkelur Kushtetutn. Kjo s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.997Z

Volfarth: Do kërkojmë sqarime mbi bazën ligjore për shkarkimin e anëtarit të LSI-së në KQZ

Kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Volfarth, ka komentuar nismën e mazhorancës për të liruar nga detyra anëtarin e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, i propozuar nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Volfarth deklaroi se sa u takon aspekteve politike janë forca

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.391Z

Shehu: Jo dy poste për zyrtarët e organizimin

Debati Biberaj: Kam krkuar ndarjen e mandateve q n vitin 2005 Dy ditt e fundit, pikrisht n prag t zgjedhjes s Kryesis s re dhe Sekretariatit t Partis Demokratike, kan nisur edhe debatet e brendshme n lidhje me ndarjen ose jo t posteve partiake me ato qeveritare. N nj prononcim pr “Shqip&rdquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.783Z

Ngujohet socialisti e Beratit, e kërcënojnë me jetë

Antari i Asambles Socialiste t Beratit, Bashkim Meta, i cili u dhunua publikisht gjat nj proteste t Partis Socialiste n kt qark vetm se kundrshtoi deputetin Erion Brae, sht ngujuar nga frika e eleminimit fizik. Bashkim Meta thot se veprimet e m pasme t socialistve, pas dhunimit t tij, kan vn n rrez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.933Z

Korcë, debate për masterplanin e qendrës së qytetit

Masterplani i qendrs s qytetit t Kors ka sjell debate t ashpra mes nj grupi arkitektsh dhe bashkis s qytetit. 22 arkitekt kan firmosur nj deklarat prmes t cils krkojn t mos ndryshohet varianti fitues i konkursit ndrkombtar t masterplanit t qendrs s qytetit. Debati ka nisur para disa javsh kur a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Lokalet, Kosovrasti: Rastet kur ndryshon përbërja e KQZ-së

Ndryshime vetëm nëse riformatohet gjithë komisioni Zgjedhjet lokale t 2011-s do t menaxhohen nga Komisioni aktual Qendror i Zgjedhjeve. Edhe pse prbrja e KQZ-s nuk pasqyron prfaqsimin real n Parlament, do ndryshim mund t bhet vetm pas mbarimit t mandatit 4-vjear t antarve aktua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama