Rezultate te kerkimit per termin: +Ana +Shkreli

Meta: total 217 / total_found 217 / time 0.003 / keyword[0] ana / docs[0] 171758 / hits[0] 226810 / keyword[1] shkreli / docs[1] 1270 / hits[1] 2425 /
Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente
  • 2019-03-15

Raporti për sigurinë e urave, Balluku: Ndërhyrje emergjente

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka organizuar sot një tryezë teknike për sigurinë e urave në vend, në të cilin është diskutuar mbi një raport për situatën e urave, të hartuar nga MIE në bashkëpunim me ARRSH dhe Institutin e Ndërtimit. Në tryezë merrnin

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave
  • 2018-04-12

Tarifa e Rrugës së Kombit, nisin konsultat me banorët pas protestave

Qeveria ka nisur konsultat me banorët e zonave që preken nga tarifa e rrugës së Kombit, menjëherë pas protestave, dhe pas pranimit nga ana e kryeministrit se konsultimi duhej bërë më herët. Zv. ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli ka nisur konsultimet me banorët e T

No Pic available
  • 2017-09-23

Kush janë zëdhënësit e rinj të ministrave

Pasi zgjodhën sekretarët e Përgjithshëm, ministrat e rinj të Qeverisë Rama 2 kanë zgjedhur edhe këshilltarët mediatikë, ata që do bëjnë lidhjen dhe rakordimin me mediat. Panorama publikon listën me emrat e tyre. Kështu, Glevin Dervishi që ka qenë te Ditmir Bushati, ka kaluar tashmë

No Pic available
  • 2017-09-07

Kuvendi i ri: Ikin liberalët, mbijetojnë militantët

Nga 140 deputetë të parlamentit të ri (2017-2021) 61 deputetë ose 44% nuk kanë qenë parlamentarë gjatë legjislaturës së kaluar, dhe me ndonjë përjashtim të ndonjë deputeti që ka qenë vite më parë në parlament, ata përbëjnë edhe prurjet e reja në politikë. Pjesa tjetër prej 7

No Pic available
  • 2017-04-15

Në shtator nis projekti për rikonceptimin e zonës historike, Vlorë

Në Vlorë, në fund të shtatorit, do të nisë restaurimi i zonës historike të qytetit, në rrugën  “Justin Godard” ku ndodhen dhe disa monumente kulture të kategorisë së parë. Për kryebashkiakun Dritan Leli, zona historike do të konceptohet si një e tërë, një pol që

No Pic available
  • 2017-03-19

Kafja e Madhe e Shkodrës në prag restaurimi, arkitektët: Bashkia të japë leje

Në Shkodren e tij Kolë Idromeno, artisti shumë dimensional la gjurmë të pashlyeshme, që edhe sot lartësohen krenarisht në qytetin e artit dhe kulturës. Kafja e Madhe ishte një prej këtyre objekteve, ku të gjithë vizitorët që preknin Shkodrën e atyre viteve, gjendeshin përballë një

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut
  • 2016-11-20

Masakra e Tiranës në 1944, si i vrau Enver Hoxha shokët e Liceut

Historiani Uran Butka rikthen edhe njehere momentet e diteve te para te clirimit te Tiranes. Ne nje shkrim per gazeten Panorama ai thekson faktin qe ne masakren e Tiranes, Enveri ekzekutoi te gjithe shoket e tij te Liceut.  Nga Uran Butka Terrori komunist gjatë luftës arriti kulmin me masakr