Rezultate te kerkimit per termin: +Ana

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.642Z

Ana Bolena

Javën e parë të muajit qershor pritet të ngjitet në skenën shqiptare të Teatrit Kombëtar të Operës e Baletit “Ana Bolena”, kompozuar nga Gaetano Donizetti, tragjedia lirike me dy akte, që i fali atij suksesin e parë ndërkombëtar Një lirikë tragjike në Tiranë Lirika tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.715Z

Ana Bolena anemike

Regji e padukshme, probleme me vokalin, karaktere të parealizuar dhe interpretim i mekur në "Ana Bolenën" me regji të italianes Eleonora Paternit. Në krye të herës regjisorja foli për freski, punë të madhe me interpretimin, dhe personazhe të spikatur. Një nivel i tillë, shtron pyetje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.622Z

Ana Vintur

Ana e panjohur e zonjes misterioze te modes Eumlshte e njohur edhe per menyren e rregullt dhe tashme tradicionale te krehjes se saj me ate rregullsi qe nuk mund ta prishe asnje ere e forte. Zerin e ka harmonik me nje tingull here-here misterioz dhe me nje theks logjik qe e vendos ne fjalen e duhur n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.288Z

Unë dhe Ana B.

Editorial Besnik Mustafaj  Ndër të gjitha personazhet e romaneve të mia, me Ana B. kam marrëdhëniet më të veçanta, më të çuditshme, do të thosha. Ana B. është personazhi qendror te Boshi. Në një version të parë, shkruar si novelë në fundin e viteve 80 pa ndonjë shpresë botimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:53.415Z

Një grua si Ana

Jeta në Gjenevë e çiftit Dostojevski në Ditarët e së shoqes…Pasioni për bixhozin dhe varfëria ekstreme në të cilat shkroi kryeveprat e letërsisë E diel 20/21 dhjetor – Shkova të falem në Kishë. Para se të nisesha bëra sherr me Fedian, i cili më gërthiti që e zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.973Z

Ana Karenina, femrat përballë gjykimit

Alda Bardhyli Unë jam Ana Karenina. Kaq vite nga fundi fatal i një prej personazheve më të njohura jo vetëm të letërsisë ruse, shumë femra e thonë me vete këtë fjali kur mbyllin fletët e fundit të romanit dyvolumësh të Leon Tolstoit me të njëjtin emër. I përkthyer herët në shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.428Z

Premiera absolute e Ana Bolenës

Opera me dy akte “Ana Bolena” e kompozitorit të njohur italian Gaetani Donizzeti erdhi në Teatrin e Operas dhe Baletit në Tiranë si premierë absolute. Një histori tragjike e vendosur në Anglinë e shekullit të 16-të, vepra i kushtohet gruas së Henrikut të VIII. E

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama