Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti +Baton +Haxhiu

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] analisti / docs[0] 4827 / hits[0] 6408 / keyword[1] baton / docs[1] 771 / hits[1] 1411 / keyword[2] haxhiu / docs[2] 2985 / hits[2] 5577 /
Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë
  • 2017-02-26

Mielli serb gjunjëzon industrinë shqiptare, e pasigurt çfarë po konsumojmë

Industria vendase e blojës po punon me 40% të kapacitetit aktualisht, për shkak se mielli serb pa standarde që po importohet nga Kosova po konkurron me çmime qesharake. Administratorët e fabrikave Bloja dhe Atlas japin alarmin se po punojnë me humbje dhe siguria ushqimore po cenohet rëndë.

Haradinaj shpreson në një marrëveshje politike para 17 shkurtit
  • 2016-02-01

Haradinaj shpreson në një marrëveshje politike para 17 shkurtit

Mënyra e vetme për zgjidhjen e krizës politike në vend mbetet shkuarja e vendit në zgjedhje të parakohshme. E këto zgjedhje duhet të jenë rrjedhojë e dialogut paraprak ndërpartiak, duke lëshuar pe opozita ose pozita. Kështu u tha n&eum

Bilanci tragjik i një lufte tregtare
  • 2015-03-29

Bilanci tragjik i një lufte tregtare

Rënia e shitjeve dhe ashpërsimi i luftës tregtare nxori nga tregu shqiptari përpunimit të qumështit kompaninë gjermane Meggle me produktet Fast këtë muaj. Lufra, një tjetër kompani me emër i sektorit,është dëmtuar rëndë këto ditë për imazhin dhe cilësinë. Sektori i prodhimit d

Blendi Fevziu e “bën” Kosovën pjesë të Serbisë (Foto)
  • 2015-02-05

Blendi Fevziu e “bën” Kosovën pjesë të Serbisë (Foto)

Gazetari nga Shqipëria Blendi Fevziu i cili është udhëheqësi i emisionit "Opinion" në Klan duket se funksion ende me harta të vjetra. Në emisionin e natës së kaluar me titull "Ku po shkojnë shqiptarët e Kosovës?", Fevziu ka paraqitur një hartë me ekranin e madh të tij ku Kosova ësht

Baton Haxhiu: Debatin e vetëm në këtë shoqëri e bën Levizja Vetëvendosje
  • 2014-12-25

Baton Haxhiu: Debatin e vetëm në këtë shoqëri e bën Levizja Vetëvendosje

Në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova të udhëhequr nga Baton Haxhiu, u disktuar se si të ndalet migrimi illegal i kosovarëve. Analisiti Albatros Rexhaj tha se për këtë duhet të hapet debat social ku duhet të përfshihen të gjitha

Baton Haxhiu Rama e ndryshoi fjalimin ne avion
  • 2014-11-12

Baton Haxhiu Rama e ndryshoi fjalimin ne avion

brbrFjalimi i kryeministrit shqiptar ne Beograd Edi Rama eshte ndryshuar ne avion gjate fluturimit per ne kryeqytetin serbbrbr brbrKete detaj interesant e ka zbuluar gjate nje emisioni ne KlanKosova drejtori i ketij televizioni ne Prishtine Baton Haxhiu i cili ka qene nje nder gazetaret shqiptare q

Baton Haxhiu Kryeministri Rama e ndryshoi fjalimin ne avion
  • 2014-11-11

Baton Haxhiu Kryeministri Rama e ndryshoi fjalimin ne avion

brbrFjalimi i kryeministrit shqiptar ne Beograd Edi Rama eshte ndryshuar ne avion gjate fluturimit per ne kryeqytetin serbbrbr brbrKete detaj interesant e ka zbuluar gjate nje emisioni ne KlanKosova drejtori i ketij televizioni ne Prishtine Baton Haxhiu i cili ka qene nje nder gazetaret shqiptare q