Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti +John +Fortier

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] analisti / docs[0] 4827 / hits[0] 6408 / keyword[1] john / docs[1] 13162 / hits[1] 18163 / keyword[2] fortier / docs[2] 51 / hits[2] 65 /
No Pic available
  • 2017-01-19

Historia e inagurimeve dhe sfidat e Donald Trumpit

Donald Trump do të bëhet presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara në 20 janar, pas betimit në shkallët e Kapitolit, përballë miliona njerëzve që do ta ndjekin në mbarë botën. Historikisht, inagurimet e presidentëve kanë simbolizuar një transferim paqësor të pushtetit dhe shpesh

No Pic available
  • 2016-12-09

E ardhmja e demokratëve pas humbjes së Clinton dhe fitores së Trump

Partia Demokrate në Shtetet e Bashkuara është në kërkim të rimëkëmbjes pas fitores së republikanit Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të muajit të kaluar. Republikanët gjithashtu ruajtën shumicën në senat dhe në Dhomën e Përfaqësuesve. Mbështetësit e presidentit të zgjedh

Zgjedhjet paraprake në shtetin Indiana
  • 2016-05-03

Zgjedhjet paraprake në shtetin Indiana

Kandidati që kryeson garën republikane për president, Donald Trump, përballet sot me një garë tjetër tejet të rëndësishme për shanset e tij për t'u bërë kandidati zyrtar i partisë. Sot janë duke u zhvilluar zgjedhjet paraprake në Indiana. Përballë tij është senatori i Teksasit,

Trump, Clinton favoritë në 5 shtete verilindore
  • 2016-04-25

Trump, Clinton favoritë në 5 shtete verilindore

Prova tjetër e madhe në fushatën presidenciale në Shtetet e Bashkuara do të jetë nesër, kur në pesë shtete verilindore, Konektikat, Delauer, Merilend, Pensilvani dhe Rod Ajlënd, do të mbahen zgjedhjet paraprake. Dy kryesuesit e fushatës presidenciale, republikani Donald Trump dhe demokr

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë
  • 2016-04-02

Kandidati presidencial Trump nën kritika nga republikanë e demokratë

Kandidati republikan për president Donald Trump po e gjen veten nën presion për disa komente në lidhje me abortin dhe për faktin se mori në mbrojtje ndihmësin e tij kryesor të fushatës, i akuzuar për përdorim force ndaj një personi. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Jim

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje
  • 2016-03-19

Klinton - Trump, përballje e mundshme në zgjedhje

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p

Përplasja Clinton-Trump
  • 2016-03-18

Përplasja Clinton-Trump

Rezultatet e kësaj jave në garën presidenciale amerikane kanë bërë që demokratja Hillary Clinton dhe republikani Donald Trump të dalin, me sa duket, si kandidatët favoritë për të fituar emërimet në partitë e tyre. Kjo gjithashtu i vë ata në një kurs përplasjeje për zgjedhjet e p