Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti

Meta: total 1000 / total_found 4319 / time 0.002 / keyword[0] analisti / docs[0] 4319 / hits[0] 5790 /
Sipas analistëve, zgjedhje do të ketë sivjet, por ato nuk i konvenojnë LDK-së
  • 2016-04-09

Sipas analistëve, zgjedhje do të ketë sivjet, por ato nuk i konvenojnë LDK-së

Njohësit e çështjeve politike në Kosovë kanë vlerësuar se gjatë këtij viti do të ketë zgjedhje të parakohshme dhe periudha e mundshme, sipas tyre, është vjeshta e vitit 2016. Megjithëkëtë, ata mendojnë se LDK-ja është partia, e cila do t'i donte më së paku zgjedhjet. Analisti

Sot inaugurimi i Thaçit president, kapriço apo ambicie për sistem presidencial
  • 2016-04-08

Sot inaugurimi i Thaçit president, kapriço apo ambicie për sistem presidencial

Ish-lideri i Partisë Demokratike të Kosovës që nga themelimi i saj dhe ish-kryeministri i Kosovës, në dy mandate jo të plota, Hashim Thaçi, dha dje betimin vetëm para deputetëve të pozitës, në një seancë solemne të Kuvendit të Republikës së Kosovës, ku nuk ishte i pranishëm asn

No Pic available
  • 2016-04-05

National Interest: Shqipëria, ky aleat kyç në Ballkan ka nevojë për ndihmën e Amerikës

Revista prestigjioze amerikane National Interest shkruan për Shqipërinë Analisti i çështjeve ndërkombëtare pranë Këshillit Amerikan të Atlantikut, Ariel Cohen, në një artikull mbi Shqipërinë të botuar në revistën prestigjioze amerikane National Interest, me titull Ky aleat kyç në

Refugjatët, Meta flet për National Interest
  • 2016-04-05

Refugjatët, Meta flet për National Interest

Revista prestigjioze Shqipëria, ky aleat kyç ka nevojë për ndihmën e SHBA Analisti i çështjeve ndërkombëtare pranë Këshillit Amerikan të Atlantikut, Ariel Cohen, në një artikull mbi Shqipërinë të botuar në revistën prestigjioze amerikane “National Interest”, me titull

Analistët dhe pikëpamjet izoluese të z. Trump
  • 2016-04-05

Analistët dhe pikëpamjet izoluese të z. Trump

Favoriti republikan Donald Trump thotë se ai mendon se Shtetet e Bashkuara nuk kanë marrë trajtim të mirë nga marrëveshjet në kuadrin e aleancave ndërkombëtare pas Luftës së Dytë Botërore, duke përfshirë Konventën e Gjenevës, që ai thotë se i ka bërë trupat amerikane të kenë

No Pic available
  • 2016-04-04

Shqipëria, ky aleat kyç në Ballkan ka nevojë për ndihmën e Amerikës

Analisti i çështjeve ndërkombëtare pranë Këshillit Amerikan të Atlantikut, Ariel Cohen, në një artikull mbi Shqipërinë të botuar në revistën prestigjioze amerikane National Interest, me titull Ky aleat kyç në Ballkan ka nevojë për ndihmën e Amerikës shkruan se parashtrimi i Presi

NI: Shqipëria, aleat kyç në Ballkan, ka nevojë për SHBA-të
  • 2016-04-04

NI: Shqipëria, aleat kyç në Ballkan, ka nevojë për SHBA-të

Analisti i çështjeve ndërkombëtare pranë Këshillit Amerikan të Atlantikut, Ariel Cohen, në një artikull mbi Shqipërinë të botuar në revistën prestigjioze amerikane "National Interest", me titull "Ky aleat kyç në Ballkan ka nevojë për ndihmën e Amerikës" shkruan se parashtrimi i