Rezultate te kerkimit per termin: +Analisti

Meta: total 1000 / total_found 3587 / time 0.002 / keyword[0] analisti / docs[0] 3587 / hits[0] 4855 /
Matoshi: Mos intonimi i Himnit Kombëtar nuk ishte gabim
  • 2015-03-05

Matoshi: Mos intonimi i Himnit Kombëtar nuk ishte gabim

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Halil Matoshi, ka thënë se mos intonimi i Himnit Kombëtar, gjatë ceremonisë së "Epopesë së UÇK-së", nuk ishte një gabim. Ai thotë se gjatë ditës së sotme nuk është bërë asgjë tjetër, përveç se është respektuar portokoli i shtetit

AAK-së po i kushtojnë shtrenjtë largimet
  • 2015-03-05

AAK-së po i kushtojnë shtrenjtë largimet

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, nuk i ka hiç mirë punët me kualitetin e përfaqsuesve në Kuvendin e Kosovës. Partisë së Ramush Haradinajt, së fundmi i kanë ikur dy figura mjaft të rëndësishme si Blerim Shala e Me

LDK-së i duhet ‘gjak i ri’ - Vjosa Osmani!
  • 2015-03-04

LDK-së i duhet ‘gjak i ri’ - Vjosa Osmani!

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani është personi i vetëm nga radhët e LDK-së, që në njëfarë mënyre ka bërë të ditur se do të mund ta merrte ‘timonin’ për drejtimin e LDK-së, n&

Lubonja: Edi Rama po eliminon njerëz për të marrë pushtet të plotë
  • 2015-03-03

Lubonja: Edi Rama po eliminon njerëz për të marrë pushtet të plotë

Publicisti dhe analisti Fatos Lubonja po paralajmëroj fraksione të reja politike në sistemin politik në Shqipëri. Thotë se Edi Rama për dallim nga Sali Berisha, që sa ishte kryetar ka pasur pushtet të plotë në parti, ai tek tash ka nisur hapat për pushtet të plotë në Partinë Socialis

Asociacioni i Komunave Serbe do ta financohet edhe nga Beogradi
  • 2015-03-03

Asociacioni i Komunave Serbe do ta financohet edhe nga Beogradi

Drejtori i Zyrës së Qeverisë serbe për Kosovën, Marko Gjuriq, ka deklaruar sot në Graçanicë se Asociacioni i Komunave Serbe (AKS) do të financohet nga Beogradi, Prishtina dhe bashkësia ndërkombëtare. Ai gjithashtu pohoi se qeveria serbe

I kthejnë imigrantët kosovarë, ata serish paralajmërojnë ikjen
  • 2015-02-27

I kthejnë imigrantët kosovarë, ata serish paralajmërojnë ikjen

Shtetet përendimore të cilat i kishte përfshirë vala e vërshimit të shtetasve kosovarë për të kërkuar azill tashmë kanë filluar kthimin e tyre. Dy ditë më parë, janë kthyer 73 shtetas kosovarë të cilët kishin emigruar në vendet e Bashkimit Evropian, ndërsa është paralajmërua

Flamur Noka hedh poshte Mero Bazen Shpifje e ulet per lidhje inekzistente me Gjuten
  • 2015-02-27

Flamur Noka hedh poshte Mero Bazen Shpifje e ulet per lidhje inekzistente me Gjuten

Transmetuar me 27022015 - 1030 Ish ministri i Brendshem Flamur Noka akuzon botuesin e TemA Mero Baze per shpifje te uleta ndaj tij lidhur me rastin Gjutabr br Behet fjale per fisin Gjuta ku nje prej anetareve te tyre Emirjon Gjuta u arrestua nen dyshimet