Rezultate te kerkimit per termin: +Ancelotti

Meta: total 1000 / total_found 1784 / time 0.001 / keyword[0] ancelotti / docs[0] 1784 / hits[0] 3611 /
No Pic available
  • 2017-06-04

Profeti Zidane: Dua të fitoj trofeune 11 dhe 12 me Realin

Zinedine Zidane, profeti! Po, sepse profecia e tij është bërë realitet, sigurisht duke gëzuar Realin e Madridit dhe duke hidhëruar sërish Juventusin. Në vitin 2003, vetëm një vit pas triumfit në Glasgow, ku me një gjuajtje të pabesueshme fluturimthi me të majtën i solli Realit trofeun

No Pic available
  • 2017-05-29

Lamtumira e legjendës/ Një portret për mbretin e tetë të Romës

Pas 25 vjetësh u largua një legjendë, Francesco Totti. Një futbollist që la gjurmë jo vetëm në Itali, por në mbarë botën dhe që për të gjithë karrierën e tij vendosi të mbante të veshur vetëm një fanellë atë të verdhekuqve, aq sa dhe parrulla e shpalosur nga tifozët në filli

No Pic available
  • 2017-04-30

Ancelotti mbreti i Europës, hyn në histori me titullin e fituar në Gjermani

Pas fitores së thellë në fushën e Wolfsburg-ut (0-6), Bayern Mynih është shpallur matematikisht kampioni i Gjermanisë për të pestën herë radhazi, dhe të 27-ën në historinë e tij. Ky titull ka një shije speciale për Carlo Ancelotti-n. Në fakt, trajneri italian ka fituar kampionatin

Real-Bajern, mediat e huaja masakrojnë gjyqtarin Kassai
  • 2017-04-19

Real-Bajern, mediat e huaja masakrojnë gjyqtarin Kassai

Crisitano Ronaldo dhe Viktor Kassai janë lojtarët e mëdhenj në shtypin europian. Në Gjermani ata janë mallkim, teksa portugezi shënoi mbrëmë tre gola, i ndihmuar edhe nga vendimet e arbitrit hungarez, që mori kritikat më të ashpra nga Italia. Bild Fußball (Berlin) Mallkimi Cristiano!

Ancelotti: Bale dhe UEFA më larguan nga Real Madridi
  • 2017-04-18

Ancelotti: Bale dhe UEFA më larguan nga Real Madridi

Mediat spanjolle kanë kthyer sot përsëri në plan të parë largimin e Karlo Ançelotit nga Real Madrid në verën e vitit 2015, pak muaj pasi ai kishte arritur të fitonte Ligën e Kampioneve numër 10 me madrilenët. E përditshmja AS ka publikuar sot pjesë të autobiografisë së trajnerit it

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich
  • 2017-04-17

Verratti, pasuesi i Alonsos te B. Munich

Bayerni në kërkim të zëvendësit të Xabi Alonsos. Mesfushori spanjoll ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli në fund të këtij sezoni dhe drejtuesit e klubit bavarez kanë nisur nga puna për të gjetur pasuesin ideal të ish lojtarit të përfaqësues La Roja. Carlo Ancelotti trajneri

No Pic available
  • 2017-04-13

Ronaldo bën 100, Real fiton me përmbysje. Bajernit i duhet një mrekulli

Real Madrid ka fituar 2-1, me përmbysje, ndaj Bayern Mynih në Allianz Arena, duke u vënë në një pozitë të favorshme për të shkuar në gjysmëfinalet e Champions League. Pjesa e parë u mbyll 1-0 për kampionët e Gjermanisë, por Los Blancos përmbysën gjithçka me dy gola të shënuar ng