Rezultate te kerkimit per termin: +Ancelottit

Meta: total 527 / total_found 527 / time 0.000 / keyword[0] ancelottit / docs[0] 527 / hits[0] 606 /
Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit
  • 2017-04-29

Bajerni fiton titullin e pestë radhazi javë para fundit të kampinatit

Bayerni i Mynihut fiton matematikisht titullin e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 27-tin në elitën e futbollin gjerman, tri javë para përfundimit të kampionatit.  Skuadra e Carlo Ancelottit shkatërroi 0-6 Wolfsburgun duke dominuar në çdo drejtim në Wolfswagen Arena. Distanca prej 10

No Pic available
  • 2017-04-19

Sulmuan dhomën e arbitrave, policia ndalon 3 lojtarë të Bayern

Policia spanjolle ka shoqëruar mbrëmë tre lojtarë të Bayern Munich, sepse kishin mësyrë dhomën e zhveshjes së gjyqtarëve, ku ndodhej Viktor Kassai. Polemikat, që shoqëruan fitoren dhe kualifikimin e Real Madridit kundër Bayern Munich, në çerekfinale të Ligës së Kampioneve, e rritë

No Pic available
  • 2017-04-05

Zidane: Nuk kam asnjë avantazh ndaj Ancelottit

Real Madridi do të vizitojë Bayern Munich-un në kuadër të përballjes së parë në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve. Një supersfidë, e cila pritet me shumë entuziazëm nga të dyja palët, veçanërisht për faktin se italiani dhe francezi kanë punuar së bashku te Real Madrid, si tra

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin
  • 2017-03-08

Ramos heroi i Realit, Bayerni turpëron Arsenalin

Sergio Ramos shuan vullkanin San Paolo me një dygolësh me kokë, duke qenë vendimtar në fitoren 1-3 me përmbysje të Realit të Madridit ndaj Napolit, rezultat që kualifikon spanjollët në fazën cerekfinale të Championsit, pasi me të njëjtat shifra mbajtësit e trofeut kishin triumfuar ed

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni
  • 2017-02-09

Douglas Costa në hije me Ancelottin te Bayerni

Carlo Ancelotti u prit krahëhapur te Bayern i Mynihut, për të zëvendësuar Pep Guardiolën i cili në 3 vitet që drejtoi në Gjermani nuk arriti ti bindte të gjithë. 3 emra të mëdhenj si Robert Lewnadowski, Franck Ribery dhe braziliani Dante tashmë pjesë e Nice në Francë, kritikuan traj

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund
  • 2017-02-05

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund

Javë fatsjellëse për Barcelonën, që pasi fitoi në Kupën e Mbretit me Atleticon e Madridit, gjen sërish suksesin në kampionat kundër Athletic Bilbaos, që u mposht 3-0. Në Camp Nou, ekuilibrat i prishi Paco Alcacer që pas asistit të Neymar nga qendra e zonës coi në avantazh blaugranat

Roben, zyrtarisht te Bajerni deri në 2018
  • 2017-01-16

Roben, zyrtarisht te Bajerni deri në 2018

Ajo mes Arjen Roben dhe Bayernit të Mynihut është një dashuri që do të vazhdojë të zgjasë. Sulmuesi i skuadrës bavareze ka rinovuar zyrtarisht kontraten me drejtuesit e skuadrës për të vazhduar  aventurën  e tij me kampionët e gjermanisë edhe për një tjetër sezon. Holandezi kish