Rezultate te kerkimit per termin: +Andaj

Meta: total 1000 / total_found 6812 / time 0.003 / keyword[0] andaj / docs[0] 6812 / hits[0] 7959 /
Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit
  • 2019-03-20

Britania nuk do ta shtyjë Brexitin pas 30 qershorit

Kryeministrja britanike, Theresa May, i ka nisur një kërkesë zyrtare presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk për shtyrje të Brexitit, proces i cili ishte planifikuar të fillonte më 29 mars. Kryeministrja u ka thënë ligjvënsve britanikë se ajo nuk është e përgatitur për të sh

Putin firmos tërheqjen nga pakti bërthamor me SHBA-në
  • 2019-03-04

Putin firmos tërheqjen nga pakti bërthamor me SHBA-në

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, e ka nënshkruar dekretin e suspendimit të traktatit për armët bërthamore me SHBA-në, që daton nga Lufta e Dytë Botërore, raporton Reuters. Rusia pati thënë muajin e kaluar se do të suspendojë traktatin pasi Shtetet e Bashkuara fillimisht thanë se d

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore
  • 2019-03-01

NATO, Rusisë: Zbato Traktatin për Armë Bërthamore

Sekretari i Përgjthshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i ka bërë thirrje Rusisë që të veprojë në përputhje me Traktatin për Armë Bërthamore, një dokument i rëndësishëm për kontrollin e armëve për dekada. NATO-ja nuk dëshiron luftë të re të ftohtë, ne nuk dëshirojmë një garë

Letër mikeshës sime
  • 2019-02-21

Letër mikeshës sime

Kim Mehmeti E dashur, doja të të shkruaj për atë që mësova nga leximi i mijëra librave si dhe të ta shpalos shkurtimisht atë që doja ta them nëpërmjet mijëra faqeve që kam shkruar e botuar. U habita kur pash se tërë atë që di dhe që kam dashur ta them mund ta përfshij në këto p

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit
  • 2019-02-11

Haiti, protestuesit kërkojnë dorëheqjen e presidentit

Protestuesit opozitarë në Haiti kanë djegur goma dhe kanë hedhur gurë, duke i bërë thirrje presidentit të këtij shteti, Jovenel Moise që të japë dorëheqje. Të paktën katër persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur në protestat që kanë hyrë në ditën e katërt

No Pic available
  • 2019-01-26

Kim Mehmeti flet për Shqip: Botën mund ta ndryshojë vetëm libri!

Analisti i njohur Kim Mehmeti, në një intervistë të dhënë për gazetën Shqip ka zbuluar më tepër për lidhjen e tij me librin. Për shkrimtarin libri është syprinë mbi të cilën ai e sheh fytyrën dhe shpirtin e vet. Librat, si do ta kujtoje lidhjen tënde me to? Libri në jetën time

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia
  • 2019-01-11

Pas daljes nga BE-ja, Britania gjen mbështetje te Japonia

Kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe deklaroi se e gjithë bota do që Mbretëria e Bashkuar të dalë me marrëveshje nga Bashkimi Europian. Në një konferencë për mediat në Londër, së bashku me kryeministren britanike Theresa May, Abe shprehu mbështetjen e tij të plotë për marrëveshjen