Rezultate te kerkimit per termin: +Anderlecht

Meta: total 331 / total_found 331 / time 0.000 / keyword[0] anderlecht / docs[0] 331 / hits[0] 472 /
Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje
  • 2017-04-21

Man. Junajtid, Lion e Ajaks kualifikim me vuajtje

Man.UTD, Ajax, Celta Vigo dhe Lyon janë 4 skuadrat gjysmëfinaliste të Europa League pas 4 sfidave cerekfinale shumë të luftuara, aq sa 3 prej tyre u zgjidhën vetëm në kohën shtesë. Një gol i Rashford në pjesën e dytë të shtesës i dha kualifikimin skuadrës së Mourinhos, që në Old

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth
  • 2017-04-21

Dëmtohen rëndë Ibra dhe Rojo, Murinjo dhe Junajtid në ankth

Trajneri i Mançester Junajtid, Hoze Murinjo, tha se lajmi fillestar për lëndimet e Zlatan Ibrahimoviç dhe Marcos Rojo është mjaft negativ. Dy futbollistët në fjalë pësuan probleme në gjunjë, ndërsa Junajtid shënoi në gjysmëfinale të Europa League, duke marrë fitoren 2-1 në kohën

Kompletohen çerekfinalet e E.League, Italia pa asnjë ekip
  • 2017-03-17

Kompletohen çerekfinalet e E.League, Italia pa asnjë ekip

Europa League i ka tetë cerekfinalistet e saj, me Italinë që mbeti pa asnjë përfaqësuese në këtë kompeticion pas eliminimit të Romës nga Lyon në përfundim të një ndeshje shumë emocionuese në Olimpico ku verdhekuqtë fituan 2-1, por që nuk ishte mjaftueshëm, pasi goli i Diakaby në

Shorti i E.League, spikat Anderleht-Junajtid dhe Ajaks-Shalke
  • 2017-03-17

Shorti i E.League, spikat Anderleht-Junajtid dhe Ajaks-Shalke

Mançester Junajtid është skuadra pretendente për të triumfuar në Europa League, ndërsa Djajtë e Kuq janë ndihmuar edhe nga shorti në Nion, ku u përcaktuan çiftet çerekfinaliste të turneut. Skuadra e Jose Mourinhos do të ketë në rrugën e saj Anderlehtin, në një duel ku niset si su

Shorti i Europa League: Derbi gjerman, por spikat edhe Lyon-Roma
  • 2017-02-24

Shorti i Europa League: Derbi gjerman, por spikat edhe Lyon-Roma

Përplasje të ethshme në fazën 1/8-ave të Europa Leagues, kompeticionit që po ofron spektakël dhe emocione pa fund nëpërmjet ekranit të Supersport. Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës ka përcaktuar 8 çiftet e raundit të radhës, me golat që janë treguar të pamëshirshme duke caktuar

Kampionati belg ne Tring Anderlecht befasohet nga Lokeren
  • 2017-02-04

Kampionati belg ne Tring Anderlecht befasohet nga Lokeren

brbrAnderlecht u ndal ne menyre surprize ne nje barazim pa gola ne fushen e Lokeren ne ndeshjen hapese te javes se 25 te kampionatit belg Ky rezultat eshte nje hap fals i skuadres kryeqytetase ne luften e forte per titullin kampion sidomos ndaj rivalit te vet te madh Club Bryzh Ne takimin e transmet

Europa League, shorti premton spektakël në 1/16
  • 2016-12-12

Europa League, shorti premton spektakël në 1/16

Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazen e 1/16 të  Europa League. Ndeshjet e para do te fillojne me 16 shkurt ndersa të kthimit me 23 shkurt. Nga shorti dolën këto çifte: Athletic Bilbao-Apoel Legia-Varshave-Ajax Anderlecht-Zenit Astra-Genk Man. United-St. Etienne Villarreal-Roma Ludogo