Rezultate te kerkimit per termin: +Anders +Breivik

Total: 427
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:18.693Z

Ekspertiza: Anders Breivik është mendërisht i shëndoshë

Anders Breivik Anders Behring Breivik, autori i masakrave të Utojas dhe Oslos në Norvegji është mendërisht  i shëndoshë. Sipas vlerësimit të psikiatërve të ngarkuar për të verifikuar gjendjen e tij mendore, 32-vjeçari që vrau 77 persona brenda pak minutash në korrikun e kaluar mund

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.328Z

Prokurorët kërkojnë trajtim psikiatrik për Anders Breivik

Prokurorët norvegjezë të çështjes gjyqësore kundër Anders Breivik, i cili ka pranuar kryerjen e vrasjes së shumëfishtë, thonë se duan që ai t`i nënshtrohet trajtimit të detyrueshëm psikiatrik në vend të burgut. P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.503Z

Vendimi, vetëm 21 vjet për vrasësin masiv Anders Behring Breivik

Gazeta ShqipNorvegji Shpallja e vendimit të gjykatës u bë nën masa të rrepta sigurie Supervrasësi, i cili u shndërrua në njeriun më të urryer të Norvegjisë, që me veprimet e tij gjakftohta dhe të parapërgatitura u mori jetën 77 të rinjve, një vit më parë, është dënuar me 21 vi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.408Z

Shitet apartamenti ku vrasësi Anders Breivik ideoi masakrën

Me rrezet e diellit që depërtojnë përmes dritareve dhe me një dysheme prej dërrase të lëmuar, ky apartament do të ishte më i kërkuari për të jetuar në Oslo. Por kjo nuk ka ndodhur pasi ky apartament ka një të kaluar të errët. Në këtë banesë, Anders Behring Breivik jetonte me n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.459Z

Oslo, Anders Breivik sot në gjykatë

I dyshuari i masakrës në Norvegji, ku mbetën të vdekur 93 persona, Anders Breivik,do të paraqitet para një gjykatë në Oslo, në një seancë dëgjimore. Breivik ka thënë se krimin e ka kryer i vetëm dhe gjithçka e kishte p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.161Z

Oslo, Anders Breivik video konferencë nga qelia

OSLO- Gjykata në Oslo vendosi që Anders Breivik autor i sulmeve tragjike të 22 korrikut paraqitjen e rradhës për procesin gjyqësor ta bëje nga qelia e tij përmes një video konference.Video-konferenca e parashikuar në 14 nëntor do te jete e para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.346Z

A është Anders Breivik besimtar i krishterë?

Nga Afrim Karoshi Ngjarja tragjike në Norvegji që rezultoi me vrasjen e dhjetëra të rinjve nga Anders Breivik bëri bujë në Shqipëri. Përveç tragjedisë që alarmoi gjithë botën Breivik u bë i njohur për publikun shqiptar edhe për deklaratat e tij rreth Shqipërisë dhe krishtërimit.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama