Rezultate te kerkimit per termin: +Andi +Dura

Meta: total 15 / total_found 15 / time 0.000 / keyword[0] andi / docs[0] 5463 / hits[0] 8062 / keyword[1] dura / docs[1] 114 / hits[1] 165 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Lazarati dështoi të frenojë kultivuesit e kanabisit në Shqipëri
  • 2016-08-28

Lazarati dështoi të frenojë kultivuesit e kanabisit në Shqipëri

Dy vjet pas operacionit të gjerë të policisë në fshatin "e paligjshëm" të Lazaratit në jug të Shqipërisë, ndalimi i kultivimit të kanabisit mbetet një biznes i papërfunduar. Autor: Fatjona Mejdini | BIRN | Tiranë Çdokush në Shqipëri me njohuri në biznesin e kanabisit e di se

Mësymja e Lazaratit nuk e ndal kultivimin e kanabisit në Shqipëri
  • 2016-06-29

Mësymja e Lazaratit nuk e ndal kultivimin e kanabisit në Shqipëri

Dy vite pasi policia shqiptare mësyu në fshatin famëkeq të Lazaratit për të asgjësuar kanabisin, lufta kundër kultivimit të farës së keqe mbetet ende e pa përfunduar. Nga Fatjona Mejdini Kushdo që e njeh biznesin e kanabisit në Shqipëri e di mirë se qershori dhe korriku janë muaj

No Pic available
  • 2014-01-15

Drejtuesit e rinj te administrates tatimore

1. Përzgjedhjen e kandidatëve në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve për çdo pozicion pune si më poshtë:   i. Drejtor i Drejtorise Juridike III-a Aurela Bicja   ii. Drejtor i Drejtorisë së Administratës dhe Prokurimeve III-a Flora Hasanaj   iii. Drejtor i Drejtorisë s

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,

No Pic available
  • 2010-01-12

Bankinat, “minat me sahat” të komanduara nga presidentët

Në 17 javët e para janë ndërruar 9 trajnerë, 12 skuadrat kanë parë 20 lëvizje Bankinat e Kategorisë Superiore, kampionati maksimal shqiptar janë shndërruar në një “minë më sahat”, pulti i të cilave qëndron në duart e presidentëve të klubeve. Duke parë lëvizjet e trajnerëve