Rezultate te kerkimit per termin: +Andrea +Konomi

Total: 69
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.519Z

Në pritje të Andrea Chenier-it

Opera "Andre Chenier" shfaqet pesë ditë në TOB. Artistë shqiptarë dhe të huaj po punojnë prej thuajse dy javësh. Dy ditë larg premierës, të gjithë në skenë "Andre Chenier" është opera e parë premierë që vjen për këtë sezon në Teatrin e Operës dhe Baletit. Pas dy rivëniev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.193Z

Arvizu Atentati ndaj Konomit i tmerrshem

Ambasadori amerikan në vendin tonë e konsideroi të tmerrshëm atentatin në Vlorë ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Kryediplomati amerikan Aleksandër Arvizu kërkoi bashkëpunim m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.306Z

Mynyr Koni zgjidhet rektor i UT-së, fiton duelin me Klodeta Dibrën

Në të gjithë vendin janë zhvilluar zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike, ku  stafi akademik dhe studentët i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur rektorët dhe dekanët, përgjegjësit e departamenteve dhe bordit drejtues. Qendrat e votimit, u hapën në orën 08:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.307Z

Emrat e 12 rektorëve të rinj të Universiteteve

Stafet akademike dhe studentët kanë votuar për kandidatët për rektor, dekan, shef departamenti dhe senatet akademike. Në 12 universitetet publike janë zyrtarizuar, rektorët dhe pjesa më e madhe e dekanëve të rinj që do të drejtojnë këto institucione në katër vitet e ardhshme. Në Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.139Z

Lista zyrtare e PS-së, ja emrat e rinj dhe të përjashtuarit

TIRANE - Partia Socialiste miratoi dje listën e propozuar nga kryetari Rama pas një mbledhjeje që zgjati rreth 2 orë. Ajo që përflitej u vërtetua mbrëmë, kur kryetari i PS, Edi Rama, nuk përfshiu në listën e qarkut të Vlorës dhe n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.302Z

Zgjedhjet në Universitete, publikohen emrat e disa prej fituesve

Në të gjithë vendin janë zhvilluar zgjedhjet për drejtuesit e universiteteve publike, ku  stafi akademik dhe studentët i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur rektorët dhe dekanët, përgjegjësit e departamenteve dhe bordit drejtues. Qendrat e votimit, u hapën në orën 08:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.213Z

Arvizu Zbardhni vrasjen e gjyqtarit

Ambasadori amerikan në vendin tonë e konsideroi të tmerrshëm atentatin në Vlorë ndaj gjyqtarit Skerdilajd Konomi. Nga qyteti i Ersekës, ku Arvizu është ndalur për të përuruar ko

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama