Rezultate te kerkimit per termin: +Andrea +Kushi

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] andrea / docs[0] 6418 / hits[0] 9476 / keyword[1] kushi / docs[1] 625 / hits[1] 935 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

No Pic available
  • 2017-06-08

EMRAT: Kush janë 65 deputetët e sigurtë të PS-së, rrezikon Ruçi

Sondazhet e publikuara deri më tani, tregojnë se Partia Socialiste është më mirë se në zgjedhjet e 2013-s. Pra, ajo pritet të marrë më shumë se 65 deputetë, aq sa mori në zgjedhjet e 2013-s. Shqiptarja.com ka bërë një analizë të votave të marra në vitin 2013, mandateve dhe numrit

No Pic available
  • 2017-04-30

Lista zyrtare e kandidatëve të PS për deputetë: Emrat sipas qarqeve

Kryesia e Partisë Socialiste ka zyrtarizuar sonte listat e kandidatëve për deputetë në qarqet e vendit për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Ministrja Mimi Kodheli ishte e para që prezantoi listën katër emërore për qarkun e Kukësit, të cilën do ta kryesojë vetë. Pas saj vijuan

Bukurosh Sejdini, piktori që fiksoi në tablo çlirimin e Tiranës
  • 2016-07-19

Bukurosh Sejdini, piktori që fiksoi në tablo çlirimin e Tiranës

"Me trup mesatar prej atleti, me duar të fuqishme, me portretin simpatik, me ekspresivitet të theksuar, njeri i thjeshtë, plot humor...". Kështu do ta kujtojnë gjithnjë miqtë dhe nxënësit e tij piktorin elbasanas, Bukurosh Sejdini, të cilin Këshilli Bashkiak ka vendosur ta nderojë me

Ekspozita në Krujë: Skënderbeu në artet pamore shqiptare
  • 2016-05-20

Ekspozita në Krujë: Skënderbeu në artet pamore shqiptare

Galeria Kombëtare e Arteve dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, çelin ekspozitën "Skënderbeu në artet pamore shqiptare". Ekspozita do të inaugurohet në qytetin e Krujës, në sallën e Pinakotekës të Muzeut Kombëtar "Gjergj Kastrioti Skënderbeu". Ekspozita e kuruar nga Ylli Dri

Skënderbeu, në syrin e piktorëve
  • 2016-05-19

Skënderbeu, në syrin e piktorëve

Ekspozita vjen në muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Krujë Dje në ditën ndërkombëtare të muzeve, në muzeun “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në qytetin e Krujës është hapur ekspozita “Skënderbeu në artet pamore shqiptare”. Ekspozita e kuruar nga

Duhet fond emergjence për veprat që ruhen nga familjarët
  • 2016-03-04

Duhet fond emergjence për veprat që ruhen nga familjarët

Historia e artit shqiptar nga vitet 1884-1944 vjen në një album realizuar nga Xhoan Guga…Piktura të panjohura të Abdurrahim Buzës, Kole Idromenos, Zef Kolombit, Andrea Kushit, Vangjush Mios, Ndoc Martinit, Androniqi Zengo Antoniut, Sadik Kacelit, Hasan Reçit etj., vijnë bri tabl