Rezultate te kerkimit per termin: +Andreas

Meta: total 1000 / total_found 1532 / time 0.001 / keyword[0] andreas / docs[0] 1532 / hits[0] 1921 /
Ema Andrea rikthen historinë tronditëse të një gruaje (Foto)
  • 2019-03-16

Ema Andrea rikthen historinë tronditëse të një gruaje (Foto)

Historia tronditëse e një gruaje, që lë të ikë të bijën drejt vdekjes pa mundur të bëjë asgjë, do të ringjitet sërish në skenën e Teatrit të Metropolit më datat 21 deri në 31 mars, për të vijuar dhe ditët e para të prillit deri më dt. 6 ora 19.00. Natën ma, vepra e shkruar n

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre
  • 2019-02-26

Suedia, sekreti i baballarëve me kohë të plotë. Një vit me fëmijët e tyre

Ka një vend në Europë ku burrat gjithashtu marrin pushim të gjatë për të qëndruar me fëmijët e tyre. Dhe gratë nuk heqin dorë nga karrierat e tyre Ngjan si një bar i vogël, i pikturuar me ngjyrë të kuqe, i rrethuar nga shtyrje të dëborës dhe i rrethuar me pemë. Brenda, zërat e k

«Sëmundja e vdekjes» një dashuri e pamundur e Marguerite Duras
  • 2019-02-23

«Sëmundja e vdekjes» një dashuri e pamundur e Marguerite Duras

master Trouville, Normandi, 1982. Duras jeton dashurinë e saj të fundit, atë me djaloshin e ri homoseksual Yan Andrea Steiner, atje buzë detit, në një nga apartamentet e ndërtesës «Les Roches Noires», ku dikur vinte të pushonte Prust. Një dashuri e përzier me alkool, seks, xhelozi, për

Musine Kokalari: Dashuria platonike me djaloshin izraelit
  • 2019-01-31

Musine Kokalari: Dashuria platonike me djaloshin izraelit

Musine Kokalari një nga personazhet e njohur të letrave, nuk I ka fshehur emocionet e bukura në letërkëmbime që ka pasur me mikeshat e saj. Një prej tyre është dhe historia me djaloshin italian gjatë kohës së studimeve në Itali. Një nga miket e saj më të mira ishte Selfixhe Ciu, me t

Sëmundja e vdekjes, një dashuri e pamundur e Marguerite Duras
  • 2019-01-22

Sëmundja e vdekjes, një dashuri e pamundur e Marguerite Duras

Trouville, Normandi, 1982. Duras jeton dashurinë e saj të fundit, atë me djaloshin e ri homoseksual Yan Andrea Steiner, atje buzë detit, në një nga apartamentet e ndërtesës «Les Roches Noires», ku dikur vinte të pushonte Prust. Një dashuri e përzier me alkool, seks, xhelozi, përgjërim

Nikolla: I takoj studentët, por jo në shesh. Sështë etike
  • 2018-12-07

Nikolla: I takoj studentët, por jo në shesh. Sështë etike

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, gjate nje konference te perbashket shtypi, me ministrin grek te Edukimit dhe Ceshtjeve Fetare, Andreas Loverdos, i cili ndodhet per nje vizite zyrtare ne Tirane./r/n/r/nLindita Nikolla, Minister of Education and Sports, during a meeting with Andreas Loverdos, Min

Ministri gjerman i transportit: Tirana, një qytet i shkëlqyer
  • 2018-10-27

Ministri gjerman i transportit: Tirana, një qytet i shkëlqyer

Tirana është një qytet i shkëlqyer me një kryebashkiak të shkëlqyer, shkruan ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Republikës Federale të Gjermanisë, Andreas Scheuer, në profilin e tij në Facebook, pas vizitës së zhvilluar në vendin tonë. Edhe pse është ministë