Rezultate te kerkimit per termin: +Android

Meta: total 558 / total_found 558 / time 0.000 / keyword[0] android / docs[0] 558 / hits[0] 909 /
Ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët e BE pas Brexit-it!
  • 2019-01-21

Ja çfarë duhet të bëjnë qytetarët e BE pas Brexit-it!

Duke pritur që qeveria britanike dhe parlamenti të gjejnë kuadrin për marrëveshjen e Brexit që do të nënshkruhet me Brukselin, hyn në fuqi nga 21 janari “EU Settlement Scheme”, procedura për aplikimin për qëndrim të përhershëm në Mbretërinë e Bashkuar për BE, ku do tw

Rrëfimi i gjimnazistes: Ja si i kam shpëtuar abuzimit online
  • 2019-01-09

Rrëfimi i gjimnazistes: Ja si i kam shpëtuar abuzimit online

Në ditët e sotme, interneti po përdoret gjerësisht për rekrutimin e të miturve në lojëra të rrezikshme që shpesh kanë çuar në zhdukjen e fëmijëve apo në shkaktimin e vetëvrasjeve. Rasti më i përfolur, është loja e Balenës Blu, ku në Shqipëri ka patur vetëm disa raste lëndim

No Pic available
  • 2018-12-28

Gjermania me mbulim të rrjetit 4G më të keq se Shqipëria

Gjermania mbetet mbrapa në aspektin e rrjetit të telefonave celularë. Sipas një studimi të kompanisë konsulente Aachen P3, i cili është bërë në emër të grupit parlamentar të ekologjistëve, Gjermania është pas Shqipërisë. Në këtë studim thuhet se Republika Federale e Gjermanisë

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për ta bërë (gati) si të ri
  • 2018-11-22

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për ta bërë (gati) si të ri

Nga përditësimi i sistemit dhe i aplikacioneve, pastrimi i kujtesës, deri te pajisja e restaurimit të plotë. Dhe për dëmtime estetike ju mund të përdorni mbrojtëse cover-i Smartphone i vjetruar shumë dhe çfarë duhet të bëni? Nëse kemi një smartphone për një kohë të gjatë, mund

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për bërë (gati) si të ri
  • 2018-11-21

Smartphone i thyer ose i vjetër? 7 këshilla për bërë (gati) si të ri

Nga përditësimi i sistemit dhe i aplikacioneve, pastrimi i kujtesës, deri te pajisja e restaurimit të plotë. Dhe për dëmtime estetike ju mund të përdorni mbrojtëse cover-i Smartphone i vjetruar shumë dhe çfarë duhet të bëni? Nëse kemi një smartphone për një kohë të gjatë, mund

Ngacmimet seksuale, Google shkarkon 48 punonjës në dy vjet
  • 2018-10-26

Ngacmimet seksuale, Google shkarkon 48 punonjës në dy vjet

Në dy vitet e fundit Google ka shkarkuar 48 punonjës, duke përfshirë 13 drejtues, për ngacmimet e dyshuara seksuale. Kjo u njoftua nga CEO i gjigantit amerikan, Sundar Pichai, përmes një dokumenti të brendshëm drejtuar punonjësve të kompanisë. Në letrën Pichai sigurohet që asnjë nga

Televizionet e Ifa 2018, inteligjencë artificiale dhe 8k
  • 2018-09-05

Televizionet e Ifa 2018, inteligjencë artificiale dhe 8k

Shumë kompani kanë nisur zgjidhjen më të lartë, duke paraqitur prototipet e tyre. A do të jetë gati tregu europian? Ngarkesa 8k Një përkufizim shumë i lartë i imazheve, aq shumë saqë syri i njeriut nuk mund ta perceptojë atë. Në ISFA në Berlin protagonistët absolutë të departamen