Rezultate te kerkimit per termin: +Androkli +Dralo

Meta: total 203 / total_found 203 / time 0.000 / keyword[0] androkli / docs[0] 419 / hits[0] 526 / keyword[1] dralo / docs[1] 237 / hits[1] 246 /
Ronaldo përballë Grizmanit, kush fiton do të jetë Topi i Artë
  • 2016-07-11

Ronaldo përballë Grizmanit, kush fiton do të jetë Topi i Artë

Një sezon ende pa asnjë lojtar dominues, me suksese të shpërndara në mënyrë demokratike dhe fenomenë në depresion për shkak të zhgënjimeve me kombëtaret (si rasti i Lionel Mesit), atëherë nuk ka më mirë se një finale e kampionatit europian për të dorëzuar trofeun e "Topit të

Euro 2016/ Skaneri i katër ekipeve, ja shanset për finalen (FOTO)
  • 2016-07-06

Euro 2016/ Skaneri i katër ekipeve, ja shanset për finalen (FOTO)

Dhe ja ku mbetën 4 të fundit. "Euro 2016" mbërriti në fazën e gjysmëfinaleve dhe ndeshjet e kësaj jave premtojnë akoma më shumë dramë dhe intrigë. Nesër në Lion, Uellsi do të përballet me Portugalinë, por ky duel konsiderohet më shumë si Bejl kundër Ronaldos. 24 orë më vo

Blindohet Franca, Deshamp: Si stërvit kurrë lojtarët për penalltitë
  • 2016-07-04

Blindohet Franca, Deshamp: Si stërvit kurrë lojtarët për penalltitë

Skuadra që fiton nuk ndryshon. Po flasim për Islandën, jo për Francën e Deshampit që është në dyshime të mëdha për modulin me të cilin duhet të zbresë sot në fushë përballë skuadrës që askush nuk e priste në çerekfinalet e Europianit. Fajin për këtë e kanë edhe mungesa

Kajzeri Bekenbauer: Doja Spanjën, Italisë i druhem
  • 2016-06-28

Kajzeri Bekenbauer: Doja Spanjën, Italisë i druhem

Franc Bekenbauer donte Spanjën. Kajzeri i Gjermanisë i trembet Italisë për shumë e shumë arsye, historiket mbi të gjitha. "Si me Spanjën, ashtu edhe me Italinë ne nuk kemi regjistruar rezultate shumë të mira në kompeticionet e fundit. Por unë do të doja Spanjën, sepse ata do ishin

No Pic available
  • 2010-05-18

Prishja me Moskën, SHBA spranon të ndihmojë Shqipërinë

Autori i Lajmit: Androkli DraloUashington, 10 dhjetor 1961 – Prishja e marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Bashkimit Sovjetik rriti sot shpresat e Perëndimit për çarje të reja në botën komuniste. Fundi i lidhjes mes dy vendeve u zbulua nga Tirana dhe u konfirmua më pas nga amba

No Pic available
  • 2010-05-16

Mesazhi i Andropovit për Hoxhën trazon SHBA-në

Autori i Lajmit: Androkli DraloUashington, 20 shkurt 1983 – Ndërsa drita e projektorit është fokusuar në marrëdhëniet e Kremlinit me Evropën Perëndimore, udhëheqësi i ri sovjetik, Juri Andropov, është përpjekur të sigurojë një pikëmbështetje në Mesdheun strategjik Lindor. Objekt

No Pic available
  • 2010-05-16

OKB, Malile brof në këmbë përpara Bushit: “Ju humbët”

Autori i Lajmit: Androkli DraloNju-Jork, 26 tetor 1971 – Të ndodheshe në sallën e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së në ditën historike të votimit të rezolutës shqiptare për pranimin e Kinës, ishte një nga momentet më emocionues të të gjithë historisë së organizatës. Delega