Rezultate te kerkimit per termin: +Andrus +Ansip

Total: 87
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.861Z

Kryeministri estonez, Ansip: Shqipëria është një vend me mundësi të mëdha investimi Kryeministri i Estonisë, Andrus Ansip

Kryeministri i Estonisë, Andrus Ansip, tha sot se Shqipëria është një vend me mundësi të mëdha për investimeve. Gjatë fjalës së mbajtur Forumin e Biznesit “Investement in Albania”, Ansip u shpreh se ka inkurajuar “biznesin estonez të vijë në Shqipëri, pasi është një vend me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.746Z

Integrimi, Ansip: Realizoni reformat

Kryeministri Sali Berisha në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun estonez Andrus Ansip, deklaroi se ka marrë garancinë për mbështetje në integrimin e Shqipërisë, në Bashkimin Europian. Berisha theksoi se me Ansip është diskutuar për intensifikimin e marr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.743Z

Berisha- Ansip: Duhen reforma  te thella per ne BE  

TIRANE- “Duhen reformat të thella për në BE. Vazhdoni me reformat, ne do ju mbështesim”- Ky është mesazhi që kryeministri i Estonisë, Andrus Ansip dha sot për qeverinë shqiptare. Kryeministri i Estonisë, Andrus Ansip mbërriti sot rreth mesditës, në Tiranë, për një vizit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.472Z

Thaci-Ansip, bashkepunim mes dy vendeve

Kryeministri Hashim Thaci eshte pritur te marten ne takime te veanta nga kryeministri i Estonise, Andrus Ansip, presidenti Toomas Hendrik Ilves, kryetarja e Parlamentit, Ene Ergma dhe nga kryesuesi i Grupit te Miqesise Estoni-Kosove, Hannes Astok. Ne keto takime kryeministri Thaci ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.853Z

Ansip: Investimet e Estonisë do rriten

Kryeministri i Estonisë, Andrus Ansip deklaron se Shqipëria është burim investimi dhe bisnesi i Estonisë do të rrisë edhe më tej prezencën e tij në vendin tonë. Në Forumin e biznesit Shqipëri-Estoni, ku i pranishëm ishte edhe kreyministri i Shqipërisë Ansip theksoi se bashkëpu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.861Z

Konferencë e përbashkët për shtyp e Kryeministrit Berisha dhe Kryeministrit të Estonisë Andrus Ansip

- Kryeministri estonez Ansip u shpreh se Estonia mbështet liberalizimin e vizave për Shqipërinë. "Estonia është mbështetës i fortë i zgjerimit të mëtejshëm Bashkimit Evropian. Do të duhet pak kohë, por shpresoj që ne të jemi së bashku në BE." -Kryeministri Berisha u shpr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.903Z

Berisha-Ansip: Edhe Shqipëria, zgjedhje elektronike

Kryeministri estonez: Tek ne askush nuk kërkon rinumërim votash Estonia i sugjeron Shqipris q t aplikoj zgjedhjet elektronike si t sigurta dhe t pakontestueshme. Kryeministri estonez, Andrus Ansip, i ofroi dje ekspertiz n fushn e teknologjis dhe informacionit qeveris dhe Kryemin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama