Rezultate te kerkimit per termin: +Anetaresim

Total: 2019
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.231Z

Kroacia nenshkruan traktatin per anetaresim ne BE

Kroacia do te behet anetarja e 28 e Bashkimit Evropian ne korrik te vitit 2013. Republika ish jugosllave e nenshkroi traktatin e anetaresimit sot ne Bruksel. Politikanet e Bashkimit Evropian shpresojne se anetaresimi i Kroacise qe erdhi si rezultat i reformave te thella demokratike dhe ekonomike do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.157Z

Anetaresim ne FMN dhe Banken Boterore

Kosova mund te anetaresohet dhe te perfitoje nga mekanizmat financiare nderkombetare. Aplikimet e para te Kosoves jane ato per anetaresim ne Fondin Monetar Nderkombetar dhe ne Banken Boterore. Qeveria e Kosoves beri te ditur dje se ka filluar punen ne pergatitjen e dokumentacionit te nevojshem per a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.772Z

Rice: SHBA mbeshtet perpjekjen e Ukraines per anetaresim ne NATO

Sekretarja e Departamentit amerikan te Shtetit, Condoleezza Rice deklaroi dje se Uashingtoni mbeshtet perpjekjet e Ukraines per anetaresim ne NATO, nje levizje qe mund te irritoje Rusine. Lidershipi ukrainas i dergoi kete muaj nje leter NATO-s, ku i kerkonte pranimin e vendit ne Planin e Veprimit pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.762Z

Referendum per anetaresim ne NATO Markovic Nuk eshte racional

Transmetuar me 28022014 - 1915 Dushko Markovic PUBLICITET Podgorice 28 shkurt 2014 NOAal- Ministri i drejtesise e nenkryetari i Qeverise se Malit te Zi Dushko Markovic ka deklaruar ardhja e vendimit per anetaresim ne NATO nepermjet ref

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Maqedonia bisedimet per anetaresim brenda 2009

Maqedonia ka mundesi qe te fillojebisedimet per anetaresim ne Bashkimin Europian brenda ketij viti. Kane qene keto fjalet e komisionerit Europian per zgjerim Olli Rehn , gjate nje konference per mediat me mnistrin e Jashtem maqedonas Antonio Milloshovski.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.424Z

Islanda refuzon unionin terhiqet kerkesa zyrtare per anetaresim

brbrIslanda ka braktisur zyrtarisht projektin per anetaresim ne Bashkimin Evropian Ashtu sic njoftoi nje dite me pare Ministri i Jashtem islandez Sveinsson dorezon letren presidences se radhes se unionit te cilen e mban Lituania Ne kete leter kerkohet terheqja e kerkeses per anetaresim aplikim qe e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:21.899Z

"Hyrja ne BE, pa anetaresim ne OKB"

Shefi i diplomacise suedeze, Karl Bildt, tha dje se Kosova mund te behet anetare e Bashkimit Evropian, dhe ne rast se nuk anetaresohet ne Kombet e Bashkuara. "Nuk ka lidhje formale ndermjet ketyre dy gjerave", tha Bild. Ai shtoi se tani eshte e rendesishme qe Kosova te konkurroje per anetaresim ne a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama