Rezultate te kerkimit per termin: +Angazhimi

Meta: total 1000 / total_found 9697 / time 0.005 / keyword[0] angazhimi / docs[0] 9697 / hits[0] 10822 /
Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro
  • 2019-04-10

Nga rruga te barku i avionit, si u grabitën 10 mln euro

Grabitja e një makine në dalje të një banke në kryeqytet, në shkurt të vitit 2015, ishte e para e një serie vjedhjesh të mjeteve të transportit të parave, me destinacion aeroportin e Rinasit. Po atë vit, në dhjetor 2015, objektivi i sulmit ishte një automjet në rrugën që të çon p

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë
  • 2019-03-26

Butka rikandidon për Drejtor të QKKK-së, në garë dhe tre të tjerë

Ilir Butka, ish kryetari i Qendrës Kombëtare të Filmit, do të rikandidojë për një mandat të dytë. Bashkë me Butkën, pranë Ministrisë së Kulturës kanë dorëzuar platformat e tyre për këtë post dhe artistët Yllka Gjollesha, Elkjana Gjipali dhe Eduart Makri. Ish drejtori Butka e qua

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët
  • 2019-03-25

Veliaj: Jemi afër rekordit tonë të mbjelljes së pemëve, Tirana, familja jonë e përbashkët

Nga një vend, i cili para dy vitesh shërbente si vend për grumbullimin e mbetjeve urbane, pjesa jugore e Parkut të Liqenit po shndërrohet dita-ditës në një nga zonat më të parapëlqyera për kalimin e kohës së lirë nga qytetarët. Kjo falë investimet në infrastrukturë të Bashkisë

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?
  • 2019-03-21

Deputeti i 94-t, a do e votojë Ralf Gjoni shkarkimin e Presidentit?

Ish-këshilltari i Ilir Metës, në kohën kur Presidenti drejtonte Kuvendin e Shqipërisë, Ralf Gjoni u betua sot si deputet në Parlament, pasi më parë kishte refuzuar të digjte mandatin siç bëri LSI. Për ironi të fatit, Gjoni e çon numrin total të deputetëve në Kuvend në 94, aq sa vo

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)
  • 2019-03-20

Astiri/ PD-LSI bashkohen në protestë: Nëse ka arrestime, e gjithë Tirana do (VIDEO)

Pas tejkalimit të parashikimeve ditën e djeshme, kur e bllokuan aksin që të çon nga Pallati me Shigjeta te sheshi Shqiponja për 4 orë, banorët e Astirit kanë dalë sërish sot në protestë. Tensioni i ditës së djeshme ku ata pretendonin se ishin rrethuar nga policia dhe FNSH që kishte m

Kompania kineze Huawei padit qeverinë e SHBA-së
  • 2019-03-07

Kompania kineze Huawei padit qeverinë e SHBA-së

Gjiganti kinez i telekomunikimeve, Huawei, ngriti padi kundër Qeverisë së Shteteve të Bashkuara, për shkak të një ndalese që i kufizon agjencitë federale të përdorin prodhimet e tij. Huawei tha se SHBA-ja nuk ka arritur të sjellë prova për të mbështetur ndalesën dhe shtoi se kompani

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)
  • 2019-03-02

Ministri Cakaj turpërohet në Samitin e Diasporës, ngatërron vargjet e Naim Frashërit (VIDEO)

Zgjedhja e tij në krye të MEPJ si zëvendësues i Kryediplomatit Ditmir Bushati u kthye në një çështje në Shqipëri, pasi Presidenti Ilir Meta e refuzoi dekretimin dhe ia la topin në fushë kryeministrit Edi Rama. Ky i fundit pasi u dekretua vetë si ministër i Jashtëm me një plan B koman