Rezultate te kerkimit per termin: +Angela +Merkel

Total: 8460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.633Z

Angela Merkel drejt dorëheqjes?

Angela Merkel mund të detyrohet të japë dorëheqjen nga posti i saj, si pasojë e masakrës së Berlinit. Kritikët thonë se ajo ka mbaruar. Gjithashtu parashikohet ngritja e esktremistëve të AfD. Britanikja The Sun shkruan se kancelarja Merkel është në presion të madh i cili po rritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.295Z

Perëndimi i Angela Merkel

Nga Felix Steiner A po përsëritet historia? Të paktën ka paralele midis Angela Merkelit dhe dy prej parardhësve të saj. Paralelja 1: gjunjëzimi i Willy Brandtit në Përmendoren e Ghetos së Varshavës në 7 dhjetor 1970. Ajo që sot konsiderohet si sinonim i politikës së shtensionim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.945Z

Puthja e Vdekjes së Angela Merkel!

Nëse referendumi në Itali nuk kalon, atëherë vendi mund të dalë nga zona e euros. Një profeci që vjen nga një zë i rëndësishm, ai i krye-ekonomistit të Deutsche Bank, David Folkerts-Landau. Dhe jo rastësisht analiza e tij merr një konotacion politik. Në Berlin e shohin me interes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.060Z

Aksidentohet Angela Merkel

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka pësuar një aksident ditën e sotme, në një autostradë afër Berlinit. Nga informacionet që transmetojnë mediat e huaja, mësohet se nuk ka të lënduar, por vetëm dëme të vogla mater

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.848Z

Angela Merkel po e shkatërron Europën!

Nga Michael Brendan Dougherty, The Week Kancelarja gjermane Angela Merkel shpalli politikën e dyerve të hapura për emigrantët duke sjellë më shumë se 1 milion vetëm në vitin 2015. Shumë njerëz dhe media e përgëzuar dhe e vlerësuar si kurajoze dhe një triumf të humanitarizmit. Edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.860Z

Angela Merkel viziton Afganistanin

Zyrtarët afganë kanë shrehur pakënaqësinë e tyre nga vizita e Kancelares Gjermane Angela Merkel, e cila nuk ishte e paralajmëruar ashtu siç parashikojnë normat diplomatike. Një këshilltar i presidentit afgan Hamid Karzai, tha se vizitat e paparalajmëruara nuk i përgjigjen “normës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.688Z

Një film për Angela Merkel

Një film biografik për jetën e kancelares gjermane Angela Merkel, është në plan të ekranizohet në vitin 2017. Me skenar të gazetarit dhe autorit Dirk Kurbjuweit, ende ka një pyetje pa përgjigje - kush do të luajë rolin kryesor? Sipas agjencisë gjermane të lajmeve DPA, Walid Nakschban

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama