Rezultate te kerkimit per termin: +Anglezt

Meta: total 16 / total_found 16 / time 0.000 / keyword[0] anglezt / docs[0] 16 / hits[0] 18 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Champions, goglat vendosin: Milan-Real në grupin e ferrit

Zhoze Murinjo pr kuqezinjt dhe nj sfid Itali-Gjermani Reali i Madridit i Zhoze Murinjos n rrugn e Milanit dhe nj sfid e prjetshme Itali-Gjermani, e cila rinovohet me Roma-Bajerni i Mynihut dhe Inter-Verder Bremen. Jan kto detajet m t rndsishme t shortit t fazs n grupe n Champions League, i hedhur dj

No Pic available
  • 2010-08-27

Thank you

Askush nuk thot m “faleminderit”. Lamtumir fisnikve anglez Nj sondazh tregon se si fjala tipike angleze sht drejt zhdukjes: 50 pr qind nuk e prdorin, sepse preferojn fjaln zvendsuese “Cheers”. Tendenca e re gjuhsore shfaq edhe paaftsin e njerzve pr t treguar vlersimin e tyre

No Pic available
  • 2010-08-25

Murinjo, shigjeta Benitezit: Punë ëndrrash falë meje

Trajneri i Realit: “Benitez nuk do t lodhet shum, si m ka ndodhur mua” Portugezi e ka Interin n zemr, por pasardhsin n shnjestr Interin do ta ket gjithmon n zemr, por ka zgjedhur Realin e Madridit dhe ka hedhur prapa shpatullave futbollin italian, t cilin n veanti nuk mundi kurr ta dash

No Pic available
  • 2010-08-25

Badminton

N Franc ka nisur kampionati botror i ktij sporti q po njeh nj shprthim t paimagjinueshm: 50 vende n gar dhe nj stadium prej 25 mij vendesh pr ndeshjet mes kampionve aziatik dhe sfidantve europian T gjith t mendur pr puplat q ecim me 300 n or. “Pas 20 vjetsh do t jet m popullor se futbolli&rdq

No Pic available
  • 2010-08-21

100 ditët e Cameron&Clegg, qetësia para shtrëngatës

Qeveria pron qetsi, por telashet jan rrugs Klasa politike angleze ka kaluar nj ver shum t qet. Nuk u prfshi nga skandale politike e personale si n rastin e qeveris italiane, nuk u prball as me valt e nxehta t zjarreve si n Rusi, as me prmbytjet biblike si n Kin dhe n Pakistan dhe nuk u prfshi nga nj

No Pic available
  • 2010-08-19

Bogdani: Të tregoj vlerat e mia te Çezena

Prezantimi Erjon Bogdani sht prezantuar zyrtarisht te ezena, skuadrn e cila i dha mundsin t vazhdoj t luaj n Serin A italiane. Pr t luajtur me klubin q sapo sht ngjitur n lign elitare n Itali, sulmuesi shqiptar refuzoi nj ofert shum t mir financiare nga anglezt e Kuins Park Rejnxhrs. “Nuk kam

No Pic available
  • 2010-08-19

Salihi titullar, por Pakult kritikon ashpër

Europa League Rapidi i Vjens Hamdi Salihi dhe Rapidi i Vjens do t zbresin srish sot n fush pr t’u prballur me anglezt e Aston Vils n ndeshjen e par t turit t katrt eliminator t Europa League. Shtypi austriak bn t ditur se sulmuesi shqiptar do t jet pjes e 11-shes titullare t gjigantit t futbo