Rezultate te kerkimit per termin: +Anglis

Meta: total 1000 / total_found 5817 / time 0.003 / keyword[0] anglis / docs[0] 5817 / hits[0] 7451 /
Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!
  • 2019-04-09

Keni bërë dashuri me Ramën?: Jemi puthur pa pështymë kaq!

Nga Mimoza Ahmeti As unë nuk e dija deri atë mëngjes kur ra telefoni: Jam unë, tha ai, sot më 11°° te Lidhja e Shkrimtarëve. Kishte fytyrën e habisë natyrale dhe sytë e tij ishin dy flegra pas të cilave montohej në distancë inteligjenca, trupi i tij i mëndafshtë i pështjellë me

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?
  • 2019-04-08

Drogë e klandestinë, 18 të arrestuar. Si i nxori shqiptarja në Londër zbuluar dy bandat?

Dy grupe shqiptare, të organizuara në trafikun e narkotikëve dhe qenieve njerëzore drejt Anglisë janë shkatërruar në Itali. Të dyja organizatat kriminale ishin të lidhura me njëra-tjetrën, pasi kishin ngritur një “urë” lidhëse mes Italisë dhe Anglisë për të lejuar qyte

No Pic available
  • 2019-04-04

Manchester United, gati 6 largime veteranësh

Manchester United është gati të largojë deri gjashtë lojtarë në fund të sezonit, pasi trajneri Ole Gunnar Solskjaer synon të ndërtojë një ekip të aftë për të konkurruar për titullin e Premier Ligës. Ndryshimet në organikë janë të domosdoshme, edhe nëse Djajtë e Kuq arrijnë

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!
  • 2019-03-26

Mali i Zi mund të luajë pa tifozë ndaj Kosovës, ja arsyeja!

Mali i zi pësoi një humbje të thellë 1-5 mbrëmjen e djeshme në eliminatoret e Euro 2020-ës, përballë Anglisë, por pasojat do të vijojë ti vuajë edhe në vijim. Kjo pasi përveç humbjes, do të përballet me një hetim të organeve kompetente të UEFA-s, në lidhje me sjelljet raciste,

No Pic available
  • 2019-03-25

5 gola në 3 ndeshje, Southgate e projekton kapiten xhamajkanin e Anglisë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka thënë se Raheem Sterling ka gjithçka duhet për tu bërë kapiten i ardhshëm i kombëtares. Sterling është një nga lojtarët më në formë të Tre Luanëve, pasi ka shënuar tre gola në fitoren 5-0 ndaj Republikës Çeke, të premten. Ylli i Manches

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC
  • 2019-03-24

Kreh vilat dhe bizneset në Londër, skifterit shqiptar i del emri te BBC

Në emisionin Crime Watch të televizonit kombëtar britanik BBC, mbrëmjen e djeshme ka dalë edhe emri i një shqiptari, i cili kërkohet nga autoritet angleze pasi është autori i dyshuar i disa vjedhjeve. Anton Krasnioi dyshohet se ka kryer një sërë grabitjesh në Londrën lindore, ndaj në

No Pic available
  • 2019-03-23

Mami të dua shumë, nëna tregon momentet e fundit me 5-vjeçarin që humbi jetën nga zjarri

Një 5-vjeçar, Alex Clarke humbi jetën tragjikisht në Leeds të Anglisë, pasi zjarri përfshiu banesën e tij. Autoritetet britanike kanë dhënë detaje në lidhje me këtë tragjedi të rëndë, e cila i mori jetën vogëlushit. Sipas një hetimi gjyqësor mbi vdekjen e Alex Clarke, zjarri er