Rezultate te kerkimit per termin: +Anila +Basha

Meta: total 415 / total_found 415 / time 0.001 / keyword[0] anila / docs[0] 4369 / hits[0] 6509 / keyword[1] basha / docs[1] 44215 / hits[1] 138560 /
No Pic available
  • 2017-04-05

Basha: Lulzim Basha u faktorizua nga çadra

Drejtorja e Newsbomb.al, Anila Basha thotë në Tonight Ilva Tare në Ora News se protesta e ka faktorizuar kryetarin e PD-së, Lulzim Basha dhe situata të tilla përsëriten nga politikanët shqiptarë i përdorin momente të tilla përpara zgjedhjeve për të rritur votat. Pjesë nga biseda: 

No Pic available
  • 2017-03-21

Debati live/ Gazetarja Anila Basha i thotë Lulzim Bashës: Edhe ti më ke dhënë lekë

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha në një lidhje direkte në emisionin Dritare të gazetares Rudina Xhunga, ka replikuar me gazetaren, Anila Basha. Ajo e ka pyetur Bashën se pse e ka lënë partinë pa kryetarë nëpër rrethe dhe si do hyjë në zgjedhje. Basha: Mos bëj cic mice, mos bëj zhurm

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur
  • 2017-03-14

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur

Në 28 maj të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës t

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri
  • 2017-03-13

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës

Gazetarja rrëfen darkën me Ramën: Çfarë na tha për mediat e kazanit
  • 2017-01-09

Gazetarja rrëfen darkën me Ramën: Çfarë na tha për mediat e kazanit

Gazetarja Jonida Shehu ka dhënë dje një intervistë për për Adi Krastën në programin E diell. Gjatë intervistës së saj, Shehu ka folur edhe për darkën për gazetaret, organizuar nga bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda. Krasta e ka pyetur Shehun lidhur me shprehjen e kryemi

FOTOT/ Rama thumbon gazetaret: Jeni shtriga!
  • 2016-12-17

FOTOT/ Rama thumbon gazetaret: Jeni shtriga!

Edhe këtë fundvit, siç është bërë traditë vitet e fundit, Linda Rama ka shtruar darkën e fundvitit për gazetaret dhe femrat e medias. E ftuar speciale ka qenë edhe shkrimtarja Helena Kadare. Motoja e kësaj darke ishte, The best is yet to come (Më e mira do të vijë). Kështu e kis

FOTO/ Dhurata e rralla që Linda Rama u bëri gazetareve
  • 2016-12-15

FOTO/ Dhurata e rralla që Linda Rama u bëri gazetareve

Askush nuk mund të mendonte një gjetje më të zgjuar se kjo. Pikërisht sot, në një kohë kur të gjithë ne dalëngadalë po harrojmë edhe shkrimin e dorës, ata që mbajnë mend se kanë shkruar me pendë janë edhe më të rrallë. Por ajo (penda), sidomos për ne shqiptarët është simbol