Rezultate te kerkimit per termin: +Anila +Hoxha

Meta: total 454 / total_found 454 / time 0.019 / keyword[0] anila / docs[0] 4493 / hits[0] 6696 / keyword[1] hoxha / docs[1] 29350 / hits[1] 60188 /
Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike
  • 2019-04-09

Të korruptuarit të kenë frikë!, SHBA paralajmëron klasën politike

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha ka realizuar një intervistë ekskluzive me zotin Matthew Palmer, gjatë së cilës zoti Palmer i është përgjigjur edhe pyetjes nëse do të vazhdojë penalizimi amerikan me heqje vizash në kuadër të mbështetjes së luftës ndaj korrupsionit dhe krimit.

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga
  • 2019-04-02

A e pagoi 200 mijë euro Babalen, Salianji: Po ky që thotë 300 mijë nga

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji, është pyetur në Top Talk nëse i ka premtuar Albert Veliut, të njohur si Babalja shumën prej 200 mijë euro për të futur në kurth vëllain e ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Salianji i është përgjigjur negativisht, duke mohuar një pretendi

Gazetarja zbulon identikitin e vrasësit të avokatit Gurra
  • 2019-03-26

Gazetarja zbulon identikitin e vrasësit të avokatit Gurra

Gazetarja Anila Hoxha deklaroi në emisionin Open të gazetares Eni Vasili se vrasja e avokatit Ravik Gurra ka ndodhur për shkak të detyrës. Duke dhënë detaje nga hetimet, Hoxha ka dhënë edhe identikitin e vrasësit të avokatit Gurra. Sipas gazetares së Top Channel, vrasësi është rreth

Gazetarja e kronikës nxjerr pamjet: Ja si më përgjoi policia me Babalen (VIDEO)
  • 2019-03-22

Gazetarja e kronikës nxjerr pamjet: Ja si më përgjoi policia me Babalen (VIDEO)

Gazetarja e njohur e kronikës, Anila Hoxha, e cila intervistoi Albert Veliun, ose të ashtuquajturin Babale, ka publikuar një video në Facebook ku tregon se gjatë kohës që përpiqej për ta bindur këtë të fundit, ajo është përgjuar nga policia. Hoxha shkruan edhe një pjesë të fjalëve

No Pic available
  • 2019-02-12

Gazetarja: Gjyqtarë e prokurorë që i dogji vettingu kurohen për depresion

Në debatin që u zhvillua në emisionin Open, analistë e gazetarë ju përgjigjën pyetjes se përse nuk ka kandidatura për SPAK, duke thënë se është hedhur në erë besimi te reforma në drejtësi pasi vettingu ka treguar kapje nga politika që në nisje të procesit. Sipas Enton Abilekajt,

GdF-ja italiane e RENEA mega-operacion në Vlorë, 6 të arrestuar (EMRAT)
  • 2019-02-12

GdF-ja italiane e RENEA mega-operacion në Vlorë, 6 të arrestuar (EMRAT)

Një operacion antidrogë i përbashkët me Guardia di Finanza italiane po zhvillohet në Vlorë. Gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka sqaruar se operacioni antidrogë ka nisur herët në mëngjes, ndërsa në orën 7:00 kanë mbërritur forcat RENEA. Në Vlorë janë arrestuar deri tani 6 shtetas.

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?
  • 2019-02-11

Si i shpëtoi Dritan Dajti burgimit të përjetshëm?

Dritan Dajti dhe ndryshimi i masës së tij të dënimit nga burgim i përjetshëm në vetëm 25 vite burg ishte tema e diskutimit në emisionin Open të gazetares Eni Vasili, këtë të hënë në Top Channel. Por si i shpëtoi ai burgimit të përjetshëm, a ishte vendimi produkt i drejtësisë s