Rezultate te kerkimit per termin: +Anita +Take

Meta: total 39 / total_found 39 / time 0.000 / keyword[0] anita / docs[0] 653 / hits[0] 977 / keyword[1] take / docs[1] 562 / hits[1] 746 /
Një monument për Françesk Radin tek Liqeni
  • 2018-03-29

Një monument për Françesk Radin tek Liqeni

Një vit lamtumire Franko!. Miq dhe pasionantë të muzikës së Françesk Radit do të bëhen bashkë në 1 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta, për ta kujtuar në vendin që ai deshi më shumë në këtë qytet, amfiteatrin tek Liqeni Artificial. Më 3 prill ora 9 e mëngjesit pranë amfiteatrit

Zemër e lodhur, kënga që paralajmëroi ikjen e Françesk Radit
  • 2017-04-04

Zemër e lodhur, kënga që paralajmëroi ikjen e Françesk Radit

Nga zhurma e qytetit ika që me natë përpara rruga e gjatë , rruga e gjatë/ e lash qytetin mbushur plot me zogj të vrarë/ trishton një pemë e tharë, dhe bari I gjatë Sa më ka plakur kjo dhembje e gjatë Qyteti dukej si gjethe e tharë Ai sot më trishton, mallin e parë më kujton Në his

No Pic available
  • 2017-01-12

Ndahet nga jeta këngëtarja Anita Take

Është ndarë nga jeta mbrëmjen e së enjtes këngëtarja Anita Take.  Anita Take është ngjitur në skenë para 50-vjetësh, por akoma vazhdon të kujtohet me nostalgji nga të gjithë ata që e kanë njohur atë. Ajo akoma ka mbetur në kujtesën e shqiptarëve dhe shumë këngë të saj akoma

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

Ja kush janë fituesit e Starcrad Videofestit Muzikor
  • 2014-06-14

Ja kush janë fituesit e Starcrad Videofestit Muzikor

Është mbajtur edicioni i 12 i ndarjes së çmimeve për videoklipet më të mira të artistëve tanë. Këtë vit, ndryshe nga vitet tjera, spektakli është mbajtur në qytetin e Gjakovës, gjë që ka sjellur shumë ba

Kenga Ime ndez serish teatrin e Tv Klan
  • 2014-03-30

Kenga Ime ndez serish teatrin e Tv Klan

0 Tingujt e muzikes shkodrane celen mbremjen e trete te Festivalit te Kenges Tradicionale dhe Qytetare K

Një dokumentar për kompozitorin Agim Prodani
  • 2014-02-27

Një dokumentar për kompozitorin Agim Prodani

Në Muzeun Historik Kombëtar u shfaq mbrëmjen e djeshme premiera e filmit dokumentar Fisniku i muzikës, me kujtime dhe çaste nga jeta e kompozitorit të muzikës së lehtë shqiptare Agim Prodani, dhe bashkëshortes së tij, këngëtares Anita Take. Me skenar të  Rovena Rozhanit dhe Vali Qyfy