Rezultate te kerkimit per termin: +Ankara

Meta: total 1000 / total_found 2629 / time 0.001 / keyword[0] ankara / docs[0] 2629 / hits[0] 3644 /
Sistemet ruse anti-ajrore mund të arrijnë më herët në Turqi
  • 2019-04-10

Sistemet ruse anti-ajrore mund të arrijnë më herët në Turqi

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka thënë se sistemet ruse për mbrojtje ajrore mund të arrijnë në Turqi më shpejt se që është planifikuar, pavarësisht pse një blerje e tillë ka nxitur debate me anëtarin tjetër të NATO-s, Uashingtonin. Dorëzimi i sistemeve ajrore S-400 ishte pla

Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll
  • 2019-04-09

Erdogan, hedh idenë e përsëritjes së zgjedhjeve në Stamboll

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan po përdor gjithë peshën e tij politike në përpjekjet për të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve lokale në Stamboll, sipas së cilave partia e tij AK ka humbur. Duke folur para gazetarëve të hënën para se të shkonte në Moskë, zoti Erdogan vuri në p

Erdogan humb Ankaranë, a do i shembet edhe Stambolli liderit turk?
  • 2019-04-02

Erdogan humb Ankaranë, a do i shembet edhe Stambolli liderit turk?

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan pësoi një goditje të rëndë nga zgjedhjet lokale të së dielës, kur partia e tij në pushtet, AKP humbi kontrollin e kryeqytetit Ankara, ndërsa në qytetin më të madh të vendit Stamboll, kandidati i opozitës kryeson me numër votash. Është hera e par

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan  Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!
  • 2019-03-14

Rriten tensionet Turqi-Izrael, Erdogan Netanjahut: Nëse ka tiran në botë, je ti!

Duke iu referuar kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu, homologu i tij turk, Recep Tayyip Erdoan, ka deklaruar se, nëse ka një tiran në botë, ai je ti që masakron fëmijët palestinez. Erdoan foli për Netanyahun në një aktivitet në Ankara, ku tha: A nuk je ti ai që mban mijëra fëmij

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë
  • 2019-03-13

30 mijë pacientë në ditë, Turqia hap nesër spitalin më të madh në Europë

Në kryeqytetin e Turqisë, Ankara, nesër do të hapet spitali më i madh në Evropë, i cili njëherësh është spitali i tretë në botë që ka të instaluar të gjitha repartet në kuadër të një projekti. Spitalin do ta hapë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Pas qyteteve turke Yozgat,

Nuk ndalet zemërimi i Erdogan, urdhëron arrestimin e mbi 1 mijë gylenistëve
  • 2019-02-12

Nuk ndalet zemërimi i Erdogan, urdhëron arrestimin e mbi 1 mijë gylenistëve

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka urdhëruar arrestimin e 1112 personave që dyshohet se kanë lidhje me klerikun Fetullah Gylen Ky i fundit akuzohet për orkestrimin e tentativës së grushtit të shtetit në vitin 2016. Ky është një nga operacionet më të mëdha që ka nisur kundër mbë

Tsipras në Turqi, mediat greke: Vizitë në fushë të minuar!
  • 2019-02-05

Tsipras në Turqi, mediat greke: Vizitë në fushë të minuar!

Kreu i qeverisë greke, Aleksis Tsipras viziton sot Turqinë dhe takohet me presidentin Erdogan. Shumë grekë janë skeptikë për këtë vizitë dhe nuk kanë munguar edhe kunjat në drejtim të Turqisë. Vizitë në fushë të minuar” kështu e titullon gazeta e Athinës Ta Nea vizitën e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama