Rezultate te kerkimit per termin: +Ankaraja

Total: 1460
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.279Z

Ankaraja, fuqi rajonale

Ende nuk është e qartë se cili do të jetë fati i përpjekjeve të Turqisë për të hyrë në Bashkimin Evropian, me gjithë fillimin e takimeve me zyrtarë të Bashkimit Evropian në Stamboll këtë muaj. Por e ardhmja e pasigurt e Turqisë si fuqi evropiane, nuk po e ndalon Ankaranë që të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.264Z

Ankaraja, në luftë me ndërgjegjen

Ankaraja, në luftë me ndërgjegjen Ankaraja zyrtare duket se po kalon periudhën më të vështirë të pothuajse 30 viteve të fundit nga koha kur u përjetuan konfliktet Turqi-Qipro. Çaste të vështira po kalon gjithashtu edhe qeveria e dytë e kryeministrit Rexhep Tayyip Erdogan. Erdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Ankaraja, n luft me ndrgjegjen

Ankaraja, n luft me ndrgjegjen Ankaraja zyrtare duket se po kalon periudhn m t vshtir t pothuajse 30 viteve t fundit nga koha kur u prjetuan konfliktet Turqi-Qipro. aste t vshtira po kalon gjithashtu edhe qeveria e dyt e kryeministrit Rexhep Tayyip Erdogan. Erdogan tashm sht prfshir n konfli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.095Z

Kriza SHBA-Turqi: Ankaraja, presion të hapur me bazën ajrore të Incirlikut

Turqia ka dhënë sot një sinjal tjetër se marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të jenë ashtu si deri më sot. Formalisht është gjetur mungesa e mbështetjes nga koalicioni ndërkombëtar kundër ISIS, ashtu siç e intepreton Ankaraja, për të shtruar një pyetje që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.446Z

Vladimir Putin: Ankaraja po u lëpihet amerikanëve

Lideri i Kremlinit: S’ka shanse për përmirësim me Turqinë. Trump, favorit i talentuar Presidenti rus, Vladimir Putin, ka përdorur një gjuhë të ashpër ndaj Turqisë, sërish lidhur me rrëzimin e avionit luftarak rus muajin e kaluar. Incidenti në kufirin turko-sirian ishte një akt ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.482Z

Davutoglu Ankaraja e gatshme te bashkepunoje me Rusine

0 brbr SSSAbrASS brbrKryeministri turk Ahmet Davutollu tha se Ankaraja do te bashkepunoje me Rusine dhe aleatet per te ulur tensionet Ne nje shkrim ne gazeten britanike Times Davutollu tha se perparesia eshte lufta kunder Shtetit Islamik megjithese sic tha ai do te vazhdojme te mbrojme sovranitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.194Z

Merkel: Arrestimi i gazetarit nga Ankaraja, akt i hidhur dhe zhgënjyes

Kancelarja, Angela Merkel, e ka konsideruar një akt të ‘hidhur dhe zhgënjyes’, arrestimin e gazetarit turko-gjerman, Deniz Jucel në Turqi, teksa është shprehur se korrespondenti është trajtuar në mënyrë të padrejtë. Reagim ka patur edhe nga Ministri i Jashtëm gjerman, Sigma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama