Rezultate te kerkimit per termin: +Ankons

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.341Z

Meta, në Ankona me ftesë të Frattinit

Me ftes t ministrit t Jashtm italian z. Franco Frattini, zv.kryeministri dhe ministri i Punve t Jashtme, z. Ilir Meta, mori pjes n Takimin e Ministrave t Punve t Jashtme t Nisms Adriatiko-Joniane, t zhvilluar n qytetin e Ankons, Itali. N kt ministerial, i cili shnoi edhe prfundim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.873Z

Numër rekord ushëtarësh në Portin e Durrësit

Fluksi i udhtarve q kthehen n vendet e tyre t puns n Itali, apo n shtete t tjera ka arritur kulmin gjat ditve t fundit n Portin e Durrsit. Fluksi ka ardhur dhe si pasoj e pezullimit t fluturimeve n aeroporte pr shkak t res vullkanike. Mbi 3 mij persona si dhe 1 mij 500 automjete kan hyr dhe dal nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.721Z

Porti Durrës, rifillon linja e trageteve Ankona-Durrës

Nisja e sezonit turistik e kat domosdoshme rivnien n pun t trageteve n linjn Ankona-Durrs dhe anasjelltas. E ndrprer 2 muaj m par pr shkak t numrit t pakt t udhtarve, srish tragetet ndryshuan kurs dhe rinisn punn n linjn e vjetr 18-vjeare. Burime nga porti i Durrsit bjn t ditur p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.106Z

Hapet terminali i ri i trageteve, lehtësohet kalimi i udhëtarëve

U hap mbrm n Durrs terminali i trageteve q do t lehtsoj kalimin e automjeteve t udhtarve. Marrveshja e arritur mes Autoritetit Portual t Durrsit dhe firms ndrtuese synon t lehtsoj prpunimin ditor t mijra udhtarve dhe qindra automjeteve q lvizin veanrisht gjat sezonit veror me tra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

Makina në këmbim të kokainës, shkatërrohet banda italo-shqiptare

Shkatrrohet n Peskara t Italis banda italo- shqiptare e trafikut t drogs dhe makinave. Lnda narkotike, q vinte nga Shqipria, oi n fitimin e rreth 400 mij eurove n 3 vjet. Droga nuk blihej me para n dor, por me makina t vjedhura sipas krkesave q vinin nga prtej detit. Pas nje hetimi qe zgjati rreth n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.331Z

Hapet terminali i ri i trageteve në Durrës

Marrëveshja e autoritetit portual me firmën ndërtuese lehtëson lëvizjen e mijëra udhëtarëve dhe automjeteve në stinën e verës Dje n mbrmje, nj pjes e madhe e udhtarve q mbrrijn ose largohen me tragete nga porti detar i Durrsit, do t shfrytzojn pr her t par vendkalimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Rikthehet A/H1N1, një rast i ri në Itali

Mjekët: Rastet janë sporadike, jo alarmit Nj rast i ri me virusin A/H1N1 sht evidentuar n Marke, Itali. Nj 54-vjear italian ka shfaqur shenjat e smundjes pas rikthimit nga nj udhtim n Indi. Menjher pas ksaj ai u sht nnshtruar analizave n spitalin e Ankons n Itali, nga ku edhe ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama