Rezultate te kerkimit per termin: +Ansamblit

Total: 941
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.885Z

Rikthimi i Ansamblit të harruar

Kanë kaluar 18 vite që është mbyllur veprimtaria e një ndër institucioneve më të rëndësishme e ndër të parët e artit shqiptar, Ansamblit Artistik të U.P. Kanë kaluar gati 60 vite nga koha e ngritjes dhe formimit të tij e që mbas viteve ‘90 të shekullit të kaluar, është lënë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.086Z

Eli Fara, në kornizën e Ansamblit Popullor

Në datën 4 qershor tradita, kultura dhe folklori do të zbresin në skenë për publikun Tradita, kultura dhe folklori do të zbresin së shpejti në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit. Ansambli Kombëtar i Këngëve dhe i Valleve në datën 4 qershor do të zhvillojë një koncer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.421Z

Shkëlqimi dhe rënia e ansamblit "Mirdita"

Nga Kol Zefi* Na ishte një herë Ansambli "Mirdita", shumë i njohur dhe shumë i dashur për të gjitha trevat shqipfolëse. I famshëm për këngëtaret dhe këngëtaret e tij, për meloditë dhe poetikën e përdorur. Ai kishte një Këshill artistik të zgjedhur nga njerëzit më të shqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.566Z

Ndahet nga jeta artisti veteran i Ansamblit Popullor Lakmi Hasimi

Ështe ndare dje nga jeta artisti veteran i Ansamblit Kombetar i Kengeve dhe Valleve Popullore, Lakmi Hasimi. Ai u lind ne Permet ne vitin 1936 ne nje familje te thjeshte muzikantesh. Edukaten muzikore Lakmi e mori ne Permetin e tij te dashur ne dasma dhe aktivitete te ndryshme. Familja e tij perbe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.319Z

Kosovë, valltarët e Ansamblit Shota përgjohen me kamera

Disa valltarë të Asamblit "Shota" në Kosovë thonë se u shokuan kur e kuptuan se salla e tyre e punës po vëzhgohej nga kamerat e fshehta. Një pjesëtar i këtij ansamblit ka pohuar se dyshimet kishin ekzistuar që prej disa kohësh, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.977Z

I premtoi 3 000 euro ansamblit, procedohet kryekomunari në Elbasan

ELBASAN- Prokuroria e Elbasanit ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë për kreun e komunës Grekan në këtë rreth, Xhevahir Zdravën. Shkak është bërë kallëzimi penal disi i çuditshëm i tre personave, pjesë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.239Z

Program i larmishëm i Teatrit Kombëtar të Operas Baletit dhe Ansamblit Popullor në Klik Ekspo Klik

Tiranë,20 Nëntor/ATSH-Megi Zonja/.- Teatri Kombetar i Operas Baletit dhe Ansamblit Popullor do të jetë i pranishëm në Panairin Klik Ekspo Klik që organizohet në Pallatin e Kongreseve në Tiranë ne datat 21-25 Nentor 2015, njoftoi sot ATSH- në , ky institucion .Stenda e TKOBAP do jetë e la

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama