Rezultate te kerkimit per termin: +Antarsim

Total: 172
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Franca venit shpresat pr antarsim

ndrra e Shqipris, pr antarsimin n Bashkimin Evropian, duke se sht venitur pak, pr shkak se Franca e Sarkozy, po ndjek nj politik konservatore n kt drejtim. Zyrtart francez, vendi i t cilve sht n krye t BE-s, kant qart, se shpresat pr antarsim i ka vetm Kroacia. Sektari i shtetit i Francs pr integrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.351Z

Basha optimist pr ftesn e Shqipris pr antarsim n NATO

Ministri i Punve t Jashtme Lulzim Basha sht shprehur optimist pr ftesn q Shqipria pret nga samiti i Bukureshtit pr antarsim n NATO. Pas takimeve q zhvilloi me amabsadort e vendeve antare t NATO-s, ai tha se ka gjetur mbshtetjen dhe vlersimin e tyre pr arritjet q Shqipris n rrugn e ktij procesi. Prp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

NATO, Adriatik 3 merr mbshtetjen amerikane pr n NATO

Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, Lazar Elenovski shprehu optimizm se vendet e Karts s Adriatikut do t marrin ftes pr antarsim n NATO n samitin e ardhshm t Bukureshtit. Ministri i Punve t Brendshme t Maqedonis, pas takimit t mbrmshm n Pentagon me kolegt e tij nga Shqipria dhe Kroacia dhe me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Shqipria dhe Kroacia n NATO, shtyhet ftesa pr Maqedonin

Krert e 26 vendeve antare t NATO-s von kan rn dakord q Shqipria dhe Kroacia t marrin ftesat pr antarsim, ndrsa ftesa pr Maqedonin t shtyhet. Zdhnsi i NATO, Xhejms Apaturaj deklaroi se Shqipria dhe Kroacia do t marrin ftesn pr antarsim n NATO. do gj do t jet e pastr pr Shqiprin dhe Kroacin, dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.840Z

Ne m progresiv se vendet e tjera t A3

Shefi i Diplomacis shqiptare Lulzim Basha ka deklaruar se zhvillimi i Shqipris dhe ecuria e realizimit t standarteve t krkuara pr antarsim t vendit n NATO, hst m i shpejt se ai i vendeve t A3-shit. Gjat nj konference pr shtyp, Basha u shpreh se se "Samiti i Bukureshti sht Samiti i krerve t shteteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

SHBA, Mediu merr pjes n Ministerialin e Mbrojtjes t A3

Ministrat e Mbrojtjes s Shqipris, Kroacis, Maqedonis dhe Zv/Asistent Sekretari i Mbrojtjes pr Politikat e NATO-s dhe ato Evropiane, Daniel Fata, shprehn angazhimin e tyre maksimal pr t forcuar bashkpunimin prmes iniciativs s Karts s Adriatikut. Ministri Mediu njohu t pranishmit me prpjekjet e Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.839Z

Shefer sinjale pozitive: N prill mund t hapen dyert e NATO-s pr Shqiprin

Sinjale pozitive kan ardhur nga konferenca pr Siguri q po zhvillohet n Mynih t Gjermanis. Ka qen vet Sekretari i Prgjithshm i Aleancs, Jap de Hop Shefer i cili n fjaln e tij ka inkurajuar tre vendet e Ballkanit Perndimor, Shqiprin, Maqedonin dhe Kroacin pr reformat e ndrmarra, gj kjo q duket se do t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama