Rezultate te kerkimit per termin: +Anthony +Fauci

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.488Z

Rastet rekord, çdo bëhet me shkollat? Fauci flet për rreziqet e mëdha: Vendimin për hapjen e tyre ta marrin

Autoritetet lokale duhet të vendosin nëse do ti rihapin shkollat për vitin shkollor në vjeshtë, shprehet eksperti kryesor amerikan për sëmundjet ngjitëse. I pyetur lidhur me insistimin e Presidentit Trump për rihapjen e shkollave sa më parë, Dr. Anthony Fauci, drejtor i Institutit të Së

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.494Z

Pas rezultateve optimiste, eksperti amerikan jep lajmin e mirë: Ja kur presim ta kemi gati vaksinën kundër koronavirusit

Lajm i mire per vaksinen kunder koronavirusit. Drejtori i Institutit Kombëtar të Shteteve të Bashkuara për Alergji dhe Sëmundje Infektive, Anthony Fauci, tha se pret që SHBA-ja të ketë vaksinë kundër koronavirusit deri në fund të këtij viti. “Ndjehem mirë me afatin e parashikuar&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.484Z

Rekord rastesh/ Paralajmërimi i frikshëm i ekspertit amerikan, reagon Trump: Kam marrëdhënie shumë të mirë me të, por

Presidenti Donald Trump tha se ka “një marrëdhënie shumë të mirë” me Dr. Anthony Fauci pavarësisht njoftimeve të medias në fundjavë se administrata po minonte zërin e një prej anëtarëve më të spikatur të ekipit të punës për koronavirusin. Trump u pyet nga gazetarët n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:44.018Z

Kujdes nga koronavirusi- Zyrtari më i lartë i SHBA për sëmundjet infektive paralajmëron: Shpërthimet mund të arrijnë pikun dhe pastaj të rikthehen

Zyrtari më i lartë i SHBA për sëmundjet infektive tha se shtimi i rasteve me koronavirus në Florida, Kaliforni dhe disa shtete të tjera amerikane të goditura rëndë mundet që shumë shpejt të arrijë pikun, por pjesë të tjera të vendit duket se janë në prag të rritjes së shpërthime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.462Z

Rekordi i rasteve/ Eksperti amerikan me paralajmërim të fortë për rrezikun e madh: Është gabim nëse

Ndërsa Shtetet e Bashkuara kapërcyen rekordin e zymtë të 3 milione rasteve me koronavirus, eksperti kryesor i vendit për sëmundjet infektive, Anthony Fauci, paralajmëroi njerëzit të mos bien në “vetëkënaqësi të rreme” për rënien e numrit të vdekjeve. Dr Fauci, kreu i Ins

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.488Z

A gënjejnë mjekët për koronavirusin? Eksperti i ekipit amerikan i përgjigjet akuzave të Trump. Ja çfarë thotë

Një pjesëtar kryesor i ekipit të Shtëpisë së Bardhë kundër koronavirusit hodhi poshtë një aludim të Presidentit Donald Trump se mjekët në institucionet federale po gënjejnë publikun për përmasat e epidemisë në SHBA. Presidenti postoi në Twitter një koment të Chuck Woolery, ish-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.493Z

Sulmi ndaj ekspertit amerikan që paralajmëroi për koronavirusin, çndodh në Shtëpinë e Bardhë. Reagimi surprizues i Trump

Në një përpjekje për të hapur ekonominë Trump i ka dhënë zë ditët e fundit skepticizmit në lidhje me vlerësimet e disa ekspertëve të mjekësisë. Shtëpia e Bardhë u distancua të mërkurën nga një sulm i ri lidhur me trajtimin e pandemisë së koronavirusit nga eksperti kryeso

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama