Rezultate te kerkimit per termin: +Antidrogs

Meta: total 11 / total_found 11 / time 0.000 / keyword[0] antidrogs / docs[0] 11 / hits[0] 13 /
No Pic available
  • 2010-08-27

Kokainë e kanabis, pranga katër personave

Policia sekuestron 5 kg drog gjat dy operacioneve n kryeqytet Pes kg drog ishte rezultati i dy operacioneve t realizuara nga antidroga e Tirans, ku jan arrestuar katr persona. Burimet policore than se n njrin prej operacioneve sht kapur kokain, ndrsa n tjetrin kanabis. Sipas t dhnave hetimore, oper

No Pic available
  • 2010-08-26

Largimi i emigrantëve, porti i Durrësit punon me kapacitet të plotë

Ditt e fundit t muajit gusht kan sjell edhe dyndjen e emigrantve q kthehen n vendet e tyre t puns nprmjet portit t Durrsit. Gjat tre ditve t fundit numri i emigrantve q largohen nga pika kufitare ka arritur n rreth 27 mij. T gjitha strukturat e policis dhe t dogans jan t angazhuara pr t mos krijuar

No Pic available
  • 2010-08-19

Shoqërohet një grup narkomanësh, u kap pranë ambasadës amerikane

Tiran Policia tha se ata u proceduan n gjendje t lir pr mbajtje lndsh narkotike Nj grup t rinjsh sht shoqruar dje n polici, pasi jan kapur duke konsumuar lnd narkotike. Katr persona, afrsisht 20-vjear jan pikasur nga policia n afrsi t ambasads amerikane te Rruga e Elbasanit. Ata jan vn re nga patru

No Pic available
  • 2010-05-02

Heqja e vizave, Berisha: Shqipëria, me përgjegjësi të mëdha dhe status të ri

Berisha mblodhi dje Komitetin Ndërministror për liberalizimin e vizave, duke u treguar optimist për një vendim të shpejtë pozitiv të Komisionit Evropian për heqjen e vizave 2010-a do t shnoj vitin e liberalizimit t vizave pr shqiptart, nj besim q qeveria “Berisha&rdq

No Pic available
  • 2010-04-18

Kapen në Korçë 160 kilogramë lëndë narkotike

Blut e Kors kan sekuestruar nj ngarkes t konsiderueshme me lnd narkotike prej 160 kg n Dogann e Kapshtics, e cila kishte si destinacion shtetin grek. Droga e tipit hashash u zbulua n nj furgon me targa t Elbasanit EL 3471 C. Agjentt e antidrogs t qytetit t Kors, pasi kan bllokuar lndn narkotike kan

No Pic available
  • 2010-04-03

Operacion në Itali e Shqipëri, kapet 1 ton kanabis

Nj sasi prej 1 ton e 115,5 kilogram kanabis sativa u kap nga pas nj operacioni t prbashkt t Policis Shqiptare dhe Guardia di Financa. Droga kishte pr destinacion tregun e prtej Adriatikut. N nj deklarat pr shtyp, Drejtori i Policis s Shtetit, Hysni Burgaj dha detajet mbi operacionin, i cili angazhoi

No Pic available
  • 2010-03-25

Kapen me hashash në Durrës, dy në pranga

Policia e Durrsit ka vn n pranga dy shtetas t akuzuar pr trafikim t lndve narkotike. T arrestuarit jan Fatmir Krasniqi 27 vje nga Durrsi dhe Luan Kokomani 26 vje me banim n Tiran. Gjat kontrollit n automjetin e tyre agjentt e antidrogs gjetn 0.8 gram lnd narkotike t tipit heroin. Pas arrestimit n fl