Rezultate te kerkimit per termin: +Antimafias

Total: 559
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.115Z

Shefi i Antimafias italiane në Tiranë, takon Ina Ramën

 TIRANE – Kryeprokurori i Antimafias italiane Piero Grasso mbërriti dje në Tiranë në kuadër të një vizite zyrtare me ftesë nga Prokurorja e Përgjithshme Ina Rama. Burime nga zyra e kësaj të fundit thanë se Kryeprokurori i Antimafias italiane  hoqërohet nga zëvendësprok

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.972Z

Kreu i Antimafias: Ekzekutoni urdhër arrestet tona

 TIRANE – Kryeprokurori i Antimafias italiane, i cili ndodhet në kryeqytetin shqiptar për vizitë zyrtare, zhvilloi dje takime me ministrin e Brendshëm Bujar Nishani, të Drejtësisë Enkelejd Alibeaj dhe drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ahmet Prençi. “

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.875Z

Prokurori i antimafias të Leçes mbërrin në Tiranë

Mbërrin në Tiranë prokurori i antimafias së Leçes Cataldo Motta. Gjatë qëndrimit në Shqipëri prokurori Motta do të takohet me krerët e lartë të policisë së shtetit ku tema e bisedimeve do të jetë për bashkëpunimin e dy drejtësive për zbulimin e trafikut të drogës apo edhe kri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.390Z

Mos ekzekutimi i vendimeve, vjen sërisht kreu i antimafias

16/03/2010 Piero Grasso rikthehet për të dytën herë në Shqipëri. Takim me prokuroren Ina Rama TIRANE- Mos ekzekutimi nga prokuroria dhe policia shqiptare e dhjetëra vendimeve të arrestit të lëshuara nga antimafia Italiane, ka detyruar drejtuesin Piero Grasso që të vizitojë brenda një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.720Z

Itali sherr mes ldquoheronjverdquo te antimafias

Klima elektorale në Itali duket se ka futur në një sherr të ashpër verbal prokurorët e antimafias dhe ish-kolegët e tyre që synojnë të hyjnë në politikë. Replikat kanë lindur mes ish-prokurorit të Palermos, Antonio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.110Z

Lufta kunder krimit te organizuar, kryeprokurori i Antimafias takime ne Shqiperi

Tirane - Bashkepunim mes Shqiperise dhe Italise ne luften kunder krimit te organizuar. Kjo ka qene tema kryesore e takimeve me Ministrin e Brendshem, ate te Drejtesise si dhe drejtorin e Policise se Shtetit, me kryeprokurorin e Antimafias Italiane, Piero Grasso. Gjate takimit ministri i Brendshem Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.583Z

Presidenti i Republikës zhvillon një takim me Prokurorin Kombëtar të Antimafias Italiane

5 nëntor 2014 Presidenti i Republikës, SH.T.Z. Bujar Nishani priti dhe zhvilloi një takim ditën e sotme me Prokurorin Kombëtar të Antimafias Italiane, zotin Franco Roberti i cili viziton vendin tonë me ftesë të Prokurorit të Përgjithshëm të Shqipërisë. Presidenti Nishani, në filli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama