Rezultate te kerkimit per termin: +Antioksidantet

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] antioksidantet / docs[0] 27 / hits[0] 31 /
Green Smoothies nuk duhet ti mungojne mengjesit
  • 2015-08-20

Green Smoothies nuk duhet ti mungojne mengjesit

0 brbr SSSAbrASS brbrAsnjehere mos e anashkaloni mengjesin shte shume i nevojshem pasi iu ploteson me energji Personat qe e anashkalojne ate kane tendencen per te fituar peshe pasi konsumojne shume gjate dites Vec kesaj njerezit te cilet shmangin mengjesin duken keq dhe te keputurbrbr brbrshte shum

Gjithcka qe nuk dini per rrushin bazuar ne studime shkencore
  • 2015-06-28

Gjithcka qe nuk dini per rrushin bazuar ne studime shkencore

Transmetuar me 28062015 - 1135 Keni degjuar deri dje se ata qe vuajne nga diabeti apo jane mbipeshe nuk duhet te hane rrush se ka shume sheqer Keni degjuar me pare se nuk u ben mire njerezve me tension te larte Jane te gabuara Ndiqni studimet me te fundit t

Ushqime te shendetshme per stinen e veres ja 8 prej tyre
  • 2015-05-08

Ushqime te shendetshme per stinen e veres ja 8 prej tyre

Transmetuar me 07052015 - 1718 PUBLICITET Vera po afron dhe ushqimet jane nje faktor kyc qe luajne rol te rendesishem ne shendetin tone dhe kryesisht ne hidratimin e trupitbr br Per kete duhet bere nje zgjedhje e shendetshme ushqime

Disa ushqime qe ju ndihmoje te perqendroheni
  • 2015-01-18

Disa ushqime qe ju ndihmoje te perqendroheni

Transmetuar me 18012015 - 1456 Ka disa ushqime te cilat jane vecanerisht te pasur me substanca si kriperat minerale antioksidantet dhe aminoacidet te cilet ndihmojne ne permiresimin e funksioneve te truritbr br Kombinimi i ketyre ushqimeve te shendetshme n

Tre arsye te mira per te pire kafe
  • 2014-10-24

Tre arsye te mira per te pire kafe

Transmetuar me 24102014 - 0746 Kafja eshte pija me e konsumuar ne bote pas ujit dhe nje prej produkteve me shume te studiuar nga shkenca Per gjithe ata persona qe jane skeptike se pse duhet te pine kafe sjellim me poshte tre arsyebr br Kafe - gjume- Ndersa

Ushqimet per thonj te forte dhe floke te trashe
  • 2014-10-06

Ushqimet per thonj te forte dhe floke te trashe

0 brbr brbrTe dukesh bukur eshte shume e rendesishme ndaj studiuesit e kozmetikes theksojne se trupi kerkon kujdes te vazhdueshem Ata shprehen se si thonjte ashtu edhe floket permbajne keratine e cila ndihmon ne rritjen e shendetshme te tyre Ja ccfare duhet te perdorni per te patur floke dhe thonje

Pijet 8220magjike8221 qe ndihmojne te humbisni peshe
  • 2014-10-01

Pijet 8220magjike8221 qe ndihmojne te humbisni peshe

0 brbr brbrNese e keni ndare mendjen te humbisni disa kilograme e vetmja menyre eshte qe te ndiqni nje diete e cila ka ne perberje te saj ushqime te shendetshme te kombinuara me kaloribrbr brbrPor pervec nje diete rigoroze tashme ka dhe disa pije qe ju mundesojne te humbni peshe Keto pije arrijne t