Rezultate te kerkimit per termin: +Antonia +Xhuljeta

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.298Z

14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2 cmime speciale per dy prurje te vecanta gjate vitit 2010. Tashme kthyer ne nje tradite per te kurorezua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.493Z

Inva Mula ne skene shiten gjithe biletat

Perrallat e Hofmanit sopranoja ne skenen shqiptare Teatri Kombetar i Operes dhe Baletit prezantoi dje projektin Perrallat e Hofmanit qe hap sezonin operistik 2010-2011. Vemendja e gjithe eshte zhvendosur tek Inva Mula e ftuara e nderit protagoniste ne vepren e Zhak Ofenbah. Per here te pare ne kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.937Z

Divorc ne stil shqiptar

Dhuna njerezore ne ekranin e Marubit. Festivali Nderkombetar i Filmit per te Drejtat e Njeriut hapet me 5 tetor me dokumentarin Divorci shqiptar. Regjisorja bullgare Adela Peeva e pranishme ne premiere provokon kujtesen per fatin e grave te huaja ne vitin 1961 Me 5-10 tetor ne Akademine e Fil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.502Z

Inva Mula doren nga Vikena Kamenica shte me e talentuara ne opera

Ashtu si sopranon Inva Mula e kane inkurajuar dhe hapur dyert tenore me emer ne Evrope edhe ajo dje ka bere pothuaj te njejtin gjest. Ndonese vjen ne Tirane duke e quajtur nje rikthim pas 20 vjetesh ne opera ku akoma ka ndier atmosferen sic e ka lene sopranoja ka drejtuar doren nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.107Z

Të nominuarit e çmimeve KULT

Akademia KULT sjell për të shtatin vit radhazi “Çmimet Kult”, të vetmet çmime kulturore kombëtare vjetore. Ky aktivitet, tashmë i kthyer në traditë, sjell në konkurrim artistët më të mirë të artit dhe kulturës shqiptare. Edicioni i shtatë sjell në garë 48 artistë, të cilët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.118Z

Inva Mula Plotesova endrren ne skenen shqiptare

Sopranoja ka perjetuar shume emocione dhe nostalgji mbremjen e se premtes ne premieren e shfaqjes Perrallat e Hofmanit. Teatri i Operes dhe Baletit ka qene i mbushur plot ndersa protagonistja e mbremjes ka qene Inva Mula. Sopranoja e njohur duket se do te rikthehet shpejt per publikun vetem pas nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.744Z

Vikena i jep te gjitha

Rruga e Vikena Kamenices nga muzika e lehte te xhazi muzikali e roli i pare i plote ne Teatrin e Operes. Mexosopranoja flet per jeten e gjalle jashte skenes por edhe per trishtimin e vetmine Nga solistet qe interpretuan ne kater net Perrallat e Hofmanit ne Teatrin e Operes dhe Baletit ne diten

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama