Rezultate te kerkimit per termin: +Antonov +An

Meta: total 92 / total_found 92 / time 0.000 / keyword[0] antonov / docs[0] 92 / hits[0] 132 /
Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë
  • 2019-03-26

Rusia dërgon avionë ushtarakë në Venezuelë

Dy avionë të ngarkuar me ushtarë rusë dhe me pajisje ushtarake u ulën në Venezuelë në fundjavë. Furnizimi është në vazhdën e bashkëpunimit midis dy kombeve. Ajo që dimë deri tani: dy avionë të aviacionit luftarak rus u ulën në Caracas të shtunën, sipas të dhënave të trafikut

Bilanci i 2018-ës, më shumë incidente dhe viktima me avionë
  • 2019-01-02

Bilanci i 2018-ës, më shumë incidente dhe viktima me avionë

Dy rrota të Boeing 737 Max 8 të Lion Air që është zhytur në brigjet e Xhakartas, Indonezi Nga përplasja e fluturimit Sarotov në Rusi, te katastrofa e Lion Air, viti që lamë pas ka shënuar pikun e pasagjerëve që kanë mbetur të vdekur Ishte një nga vitet më të sigurta ndonjëherë, p

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Avioni në Rusi, hetuesit: Shpërtheu kur ra në tokë
  • 2018-02-12

Avioni në Rusi, hetuesit: Shpërtheu kur ra në tokë

Avioni Antonov AN-148, i cili u rrëzua të dielën pranë Moskës, nuk ka shpërthyer në ajër, por vetëm në momentin kur ka preku tokën. Ky është përfundimi i hetuesve, të cilët po punojnë për të zbardhur arsyet e tragjedisë. Është verifikuar që avioni ishte akoma në fluturim në

Rrëzohet avioni rus me 71 persona në bord, asnjë i mbijetuar (Video)
  • 2018-02-11

Rrëzohet avioni rus me 71 persona në bord, asnjë i mbijetuar (Video)

Një avion rus pasagjerësh me 71 persona në bord është përplasur pak momente pasi është zhdukur nga radarët teksa udhëtonte nga aeroporti i Moskës drejt maleve Urale. Aeroplani Saratov Airlines An-148 ishte nisur për në qytetin e Orsk, kur është zhdukur nga radarët. Një burim i shër

No Pic available
  • 2018-01-31

Raporti: Shefi i spiunëve rusë është takuar me zyrtarë amerikanë

Shefi i shërbimit të inteligjencës ruse, SVR, Sergey Narushkin, i cili është nën sanksione të Shteteve të Bashkuara, është takuar javën e kaluar afër Uashingtonit, me zyrtarë të inteligjencës amerikane, ka raportuar agjencia Reuters, duke i cituar dy burime amerikane të afërta me k

Rrëzohet avioni në Rusi, 4 të vdekur
  • 2017-12-19

Rrëzohet avioni në Rusi, 4 të vdekur

Autoritetet ruse kanë thënë se të paktën katër persona kanë mbetur të vrarë pas rrëzimit të një aeroplanit në qytetin verior, Naryan-Mar. Dega e komitetit hetues në këtë zonë ka thënë se aeroplanit Antonov An-2, me 13 persona në bord është rrëzuar vetëm pak kohë pasi është