Rezultate te kerkimit per termin: +Anvers

Meta: total 51 / total_found 51 / time 0.000 / keyword[0] anvers / docs[0] 51 / hits[0] 61 /
Minutat e fundit të zhdukjes së Albano Xhaferrajt në Vlorë
  • 2018-11-28

Minutat e fundit të zhdukjes së Albano Xhaferrajt në Vlorë

Vlora është një ndër qytetet që po numëron viktimat e një beteje që duket se është sunduar nga krimi i organizuar. Top Story përmes përshkrimit dhe inskenimeve në terren, solli në vëmendje disa histori personazh të zhdukur nga droga. Ndër to është dhe i zhdukuri Albano Xhaferaj.

ESTETIKA PAGANO-TALEBANE E SHKATËRRIMIT
  • 2018-07-12

ESTETIKA PAGANO-TALEBANE E SHKATËRRIMIT

Nga: Artan FUGA Ajo që më shqetëson më shumë në këtë çështjen e ndërtesës të teatrit kombëtar, që sigurisht as do te prishet dhe as ka guxim njeri të vejë dorë mbi të, është ana estetike, e mendimit, e çfarë mendimi?, e mentaliteteve gjysëm estetike të ndonjë pushtetareje d

Parandalohet një sulm me eksploziv ndaj opozitës iraniane në Francë
  • 2018-07-02

Parandalohet një sulm me eksploziv ndaj opozitës iraniane në Francë

Një çift, me origjinë iraniane, është ndaluar të shtunë në Belgjikë me akuzën se po përgatitnin një atentat në Villepinte, në Francë. Sipas hetuesve, të dy, rreth të 30-ave, synonin të godisnin gjatë një takimi të një grupi të opozitës Muxhahedinët e popullit iranian, aktivi

Europa Veriore përfshihet nga moti i keq, të paktën 10 viktima (Foto)
  • 2018-01-19

Europa Veriore përfshihet nga moti i keq, të paktën 10 viktima (Foto)

Dhjetë të vdekur, fluturime të anuluara, shërbimi hekurudhor i paralizuar. Është ky bilanci i valës së kohës së keqe që ka goditur Holandën, Belgjikën dhe Gjermaninë. Erëra me fuqi të pabesueshme të ardhura nga Deti i Veriut, kanë shkaktuar bllokimin e trafikut ajror për disa orë

Shpërthim në një bllok banesash në Anversë, 2 të vdekur (Foto)
  • 2018-01-16

Shpërthim në një bllok banesash në Anversë, 2 të vdekur (Foto)

Një pallat është shembur si pasojë e një shpërthimi në Anversë të Belgjikës. Bilanci i përkohshëm flet për dy viktima dhe 14 të plagosur, nga të cilët pesë janë në gjendje të rëndë. Shtatë persona janë nxjerrë të gjallë nga gërmadhat mes tyre dhe një fëmijë. Skuadrat e

No Pic available
  • 2017-11-18

Durazzo-t, pasioni i parezistueshëm për artin

«Durazzo-t, dozhët e purpurt të Republikës së Gjenovës, janë padyshim një nga familjet më të shquara të diasporës shqiptare, familje e cila ka nxjerrë nga gjiri i saj 9 dozhë, 2 kardinalë, 30 senatorë, 16 ambasadorë dhe personalitete të tjera të shkencës, filozofisë, fesë dhe k

Tri ditë në Shqipëri me Jean Genet
  • 2017-09-22

Tri ditë në Shqipëri me Jean Genet

Ti je një hajdut i keq, sepse ty të kapin, por ti je një shkrimtar i madh Jean Cocteau I nisur nga Brindizi me një qanije të linjës së transportit italian, Jean Genet, ende një shkrimtar i panjohur, por i pasionuar pas Pruust-it dhe Baudelaire, po i afrohej bregdetit shqiptar, drejt Durrësi