Rezultate te kerkimit per termin: +Apeli

Meta: total 1000 / total_found 7792 / time 0.004 / keyword[0] apeli / docs[0] 7792 / hits[0] 9184 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Apeli i SHBA-së: Korrupsioni, problematik për investitorët e huaj

Zëvendës ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Daniel Koski në një takim me Dhomën Amerikane të Tregëtisë u shpreh se korrupsioni në porte dhe kontrolle kufitare në Shqipëri mbetet një ndër faktorët më problematik për investitorët e huaj. “Korrupsioni në porte dh

Aeroporti në rrezik, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë
  • 2019-04-10

Aeroporti në rrezik, apeli i Metës: Të gjenden autorët dhe paratë

Një ditë pas granitjes spektakolare të miliona eurove në aeroport, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, tha se ngjarja e djeshme në Rinas ka cenuar sigurinë kombëtare. Si president i Republikës e konsideroj ngjarjen cenim serioz të sigurisë kombëtare, të rendit publik dhe imazhit të ven

Vrasja e babait dhe xhaxhait/ Blindohen varrezat, Asmer Bilali shkon në ceremoni
  • 2019-03-31

Vrasja e babait dhe xhaxhait/ Blindohen varrezat, Asmer Bilali shkon në ceremoni

Apeli i gjyshit të tij nga nëna, Fahri Vejuka për ta lejuar që të marrë pjesë në varrimin e babait dhe xhaxhait, të cilt u ekzekutuan ditën e djeshme në Shkodër duket se nuk ka rënë në vesh të shurdhër. Ish-kampioni i boksit Asmer Bilali, i cili prej disa muajsh ndodhet në burg, ka

Masakra në xhami, ISIS kërcënon me hakmarrje ndaj të krishterëve
  • 2019-03-17

Masakra në xhami, ISIS kërcënon me hakmarrje ndaj të krishterëve

Xhihadi kërcënon me hakmarrje për masakrën e xhamive të Christchurch. Në një postim të datës 15 mars, të përbashkët në grupet e telegramit të lidhur me Al Kaedën flasin për masakrën në Zelandën e Re si një “luftë të kryqtarëve” kundër myslimanëve dhe premtojnë t

Pasuri të pajustifikuara, Gjykata urdhër Prokurorisë të hetojë deputetin e PS
  • 2019-03-13

Pasuri të pajustifikuara, Gjykata urdhër Prokurorisë të hetojë deputetin e PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, i cili është denoncuar nga Partia Demokratike në vitin 2018 për të paktën 7 pasuri të deklaruar të cilat nuk i justifikon dot, do të duhet të përgjigjet para drejtësisë për to. Pasi Prokuroria e Përgjithshme kishte vendosur të mos niste

No Pic available
  • 2019-03-11

I  hoqën dënimin e përjetshëm, zbardhet vendimi për Dritan Dajtin

Pesë gjyqtarët e deleguar si gjyqtarë Apeli për Krimet e Rënda zbardhën vendimin për Dritan Dajtin dhe e dorëzuan pranë Apelit të Krimeve të Rënda pikërisht ditën e fundit kur edhe skadonte afati 30-ditor. Në vendim arsyetohen motivet se përse u pranua kërkesa për gjykim të shkurt

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal
  • 2019-03-07

E shkuara e errët e vëllezërve me pasuri nga aktiviteti kriminal

Armando Gorezi Dy vëllezërit, Armando dhe Alket Gorezi, 44 dhe 47 vjeç nga Tirana, të cilëve iu sekuestruan sot 9 apartamente , 2 dyqane dhe një garazh, në vlerën e 2.2 milion eurove, nuk janë të panjohur për policinë shqiptare dhe atë italiane Armand Gorezi është arrestuar më 2015 n