Rezultate te kerkimit per termin: +Apelimit

Total: 1041
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.060Z

Protesta e Tepelenes, prokuroria drejt apelimit

Gjirokaster- Prokuroria e Gjirokastres deklaron se po vlereson mundesine e apelimit te ceshtjes ndaj dy te rinjve nga fshati Toc i Tepelenes, qe i akuzoi per "tubim te paligjshem". Gjykata e Faktit pushoi gjate dites se hene ceshtjen, duke deklaruar se organi i akuzes nuk ka prova per protesten e or

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.268Z

Bizneset, ndryshon Komisioni i Apelimit të Gjobave

Jonida Tashi Riformatohet Komisioni i Apelimit të Gjobave, i ngritur pak kohë më parë në Inspektoratin Shtetëror të Punës. Burime zyrtare nga ky inspektorat bëjnë të ditur se me një urdhër të ministrit të Punës, Komisioni për Apelimin e Gjobave është konceptuar në një struktur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.577Z

Vettingu, komisioni voton sot kandidatët për Kolegjin e Apelimit

Komisioni ad hoc me 6 anëtarë për përzgjedhjen e emrave për krijimin e institucioneve të vettingu-t do të mblidhet paraditen e sotme në orën 11:00 për të votuar kandidatët që konkurojnë për Kolegjin e Posaçëm të Apelimit. Kolegji i Posaçëm i Apelimit bashkë me Komisionin e Pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.461Z

KE Procesi i apelimit te jete teresisht i pavarur dhe transparent

Bashkimi Evropian do te ndjeke me interes procesin e shqyrtimit te ankesave ne Kolegjin Zgjedhor. Deklarata eshte bere nga zedhenesja e Komisionerit per Zgjerimin ne KE Natasha Butler. KE ne kete menyre ka bere thirrje qe Kolegji Zgjedhor te veproje ne menyre te pavarur. Procesi elektoral nuk ka pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.637Z

Votohen 7 anëtarët e Kolegjit të Apelimit, mes tyre Ina Rama

Komisioni ad hoc me 6 anëtarë për përzgjedhjen e emrave për krijimin e institucioneve të vettingu-t votoi sot 7 anëtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Në listën e anëtarëve është dhe ish-kryeprokurorja e Përgjithme, Ina Rama. -Ardian Hajdari -Natasha Mulaj -Sokol Çomo -Ina R

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.862Z

Akuzat për falsifikim dokumentesh, Kolegji i Posaçëm i Apelimit pezullon gjyqtarin Luan Daci

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka pezulluar sot nga detyra gjyqtarin e KPA, Luan Dacin, i akuzuar për falsifikim dokumentash. Daci, që pak javë më parë u rikthye në detyrë nga Gjykata e Posaçme Antikorruposion, u mor dje si i pandehur nga SPAK, pasi akuzohet se fshehu faktin se ishte shkarku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.455Z

Mblidhet Komisioni i Apelimit, sot publikohet lista zyrtare

Diskutime me sindikatën e policisë për tri çështje thelbësore Vlerësohen të pavlefshme 4 pyetje Komisioni i Apelimit mblidhet për testimin me shkrim për gradat “Komisar” dhe sot pritet të nxjerrë rezultatet edhe pas ankesave të drejtuara nga oficerët e policisë. Ditën e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama