Rezultate te kerkimit per termin: +Apelit +Shkodr

Meta: total 511 / total_found 511 / time 0.001 / keyword[0] apelit / docs[0] 15180 / hits[0] 27193 / keyword[1] shkodr / docs[1] 24749 / hits[1] 47238 /
No Pic available
  • 2017-05-24

Dy inxhinierë në Vaun e Dejës dënohet 180 orë punë në komunitet secili

Gjykata e Shkodrës ka dënuar dy inxhinierë të zyrës së urbanistikës në bashkinë e Vaut të Dejës. Salvador Gaci dhe Albert Malkolaj u dënuan me nga 1 vit heqje lirie, por dënimi ju konvertua në 180 orë punë të detyrueshme për secilin në interes publik dhe paralelisht për 5 vite at

No Pic available
  • 2017-04-13

Skandali në jetimoren e Shkodrës, ish drejtoresha del nga paraburgimi

Gjykata e shkallës së parë në Shkoder ka ndryshuar masën e sigurisë për ish drejtoreshën e shtëpisë së fëmijes 6 14 vjeç Albana Llazanin dhe dy punonjëset sociale Najada Rramolli dhe Rafaela Camaj, duke i dhënë masën detyrim paraqitje. Seanca u zhvillua me dyer të mbyllura dhe erd

No Pic available
  • 2017-04-06

Llalla rikthen në detyrë prokurorët e akuzuar prej tij

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla kthen në detyrë 2 prokurorët e pezulluar, Artur Selmani dhe Alma Muça. Pak ditë më parë në një dalje publike, kryeprokurori Llalla deklaroi se pezulloi drejtoreshën e Personelit dhe Gjyqësorit Alma Muça dhe prokurorin Artur Selmani. Madje Llall

Shkodër, arrestohet 34-vjeçari I kërkuar për shfrytëzim prostitucioni në Itali
  • 2017-03-11

Shkodër, arrestohet 34-vjeçari I kërkuar për shfrytëzim prostitucioni në Itali

Policia e Shkodrës ka arrestuar mbrëmjen e sotme një shtetas të shpallur në kërkim nga drejtësia italiane, shfrytëzim prostitucioni përmes dhunës dhe kërcënimeve. Burime nga policia lokale bëjnë me dije se është vënë në pranga shtetasi Alvaro Malshi, 34 vjeç, i dënuar nga Gjykat

No Pic available
  • 2017-03-10

Shkodër, arrestohet 34 vjeçari për shfrytëzim prostitucioni me dhunë

Policia e Shkodrës ka arrestuar një 34-vjeçar i shpallur në kërkim për Shfrytzim Prostitucioni nëpërmjet dhunës dhe kërcënimeve. Alvaro Malshi (Lukaj) u arrestua në kuadër të operacionit të koduar “Justice Delayed” Policia sqaron se: Ky shtetas u ndalua nga shërbimet Drej

Mallkimi që ndoqi prokurorët e hetimit të vrasjes së Azem Hajdarit, fama dhe shkarkimet nga detyra
  • 2017-02-23

Mallkimi që ndoqi prokurorët e hetimit të vrasjes së Azem Hajdarit, fama dhe shkarkimet nga detyra

Në shkurt 1999 me firmë të Prokurorit të Përgjithshëm të kohës, Arben Rakipi u ngrit grupi hetimor që do të hetonte vrasjen e Azem Hajdarit. Kryetari i këtij grupi emërohet prokurori Haxhi Giu ndërsa së bashku me të do të punonin edhe prokurorët Arqile Koço e Artur Selmani. Shk

No Pic available
  • 2017-02-22

Dekriminalizimi/ Emrat e deputetëve dhe kryebashkiakëve që kanë fshehur dënimet

Zbardhen dënimet e deputetëve dhe kryebashkiakëve, të cilët kanë tentuar të fshehin dënimet e gjykatave në kuadër të ligjit të dekriminalizimit. Sipas një materiali voluminoz që Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka hartuar për ligjvënësit shqiptarë, është bërë e ditur se 7 deputet