Rezultate te kerkimit per termin: +Apelit

Meta: total 1000 / total_found 15180 / time 0.007 / keyword[0] apelit / docs[0] 15180 / hits[0] 27193 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Dritan Dajti kërkesë në Gjykatën e Tiranës për të votuar

Në Gjykatën e Tiranës ka një fluks kërkesash nga të dënuarit për të votuar në datën 25 qershor. Mes tyre është edhe i dënuarit Dritan Dajti, i cili akuzohet për vrasjen  në Durrës të katër efektivëve të policisë në gusht të vitit 2009. Dajti është dënuar nga Gjykata e

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit
  • 2017-06-21

Plagosi në 2008, ekstradohet nga Italia autori i krimit

Interpol Tirana ekstradon nga Milano, Itali drejt vendit tonë shtetasin shqiptar për veprën penale “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë” dhe Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municioneve” Një ditë më parë u krye ekstradimi i shtetasit shqiptar, M.GJ 38

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-16

Biznesmeni kapet me 20 kg kokainë, në pranga edhe 3 shqiptarë

Një biznesmen grek, ish-Presidenti i një klubi lokal të futbollit është arrestuar nga policia vendase me 20 kg kokainë. Në pranga kanë përfunduar edhe tre shqiptarë, me rol të rëndësishëm në trafikun e drogës në Ballkan. Operacioni për arrestimin e biznesmenit është zhvilluar të

No Pic available
  • 2017-06-16

Nesër nis trajnimi i komisionerëve, KQZ apel partive të bëjnë propozimet

Përkundër mungesa, nga nesër Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve do të fillojë zbatimin e skemës së trajnimit, e cila i është vënë në dispozicion të gjitha KZAZ-ve, partive politike që propozojnë anëtarët e KQV-ve dhe misionit të vëzhgimit të OSBE/ODIHR-it. KQZ ndryshe nga vitet e tj

No Pic available
  • 2017-06-15

Përzgjidhen 5 gjyqtarët që do shqyrtojnë padinë e LSI për numëruesin e 3

Kolegji Zgjedhor i Apelit zgjodhi sot me short pesë gjyqtarët, që do të shqyrtojnë padinë e LSI-së ndaj KQZ për numëruesin e tretë në zgjedhjet e 25 qershorit. Kërkesa e LSI do të shqyrtohet nga gjyqtarët Lindita Sinanaj, Gjin Gjoni, Tomor Skreli, Shkëlqim Mustafa dhe Sotiraq Lubonja.

No Pic available
  • 2017-06-13

Gjykata e Lartë nuk i heq burgimin e përjetshëm Arben Frrokut

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin mbrojtjes për Arben Frrokun, duke lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, e cila e ka dënuar me burgim të përjetshëm. Vendimi është marrë në dhomë këshilli pa kaluar në seancë gjyqësore. Arben Frroku kërkonte pafajësi