Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikimi +Elektronik

Total: 456
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.181Z

Subashi: Rrezikohet aplikimi i numërimit elektronik

TIRANE- Numërimi elektronik i votave në zgjedhjet parlamentare të vitit të ardhshëm i ka ndarë në dysh anëtarët e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Sipas nënkryetares së këtij institucioni, Dëshira Subashi aplikimi i teknologjis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.458Z

PD e PS pro numërimit elektronik

27-03-2012 / Gazeta 55 “Aplikimi i teknologjisë ndihmon në procesin e numërimit” Ligjvënësit e mazhorancës dhe opozitës shprehen në mbështetjet të procesit të numërmimit elektronik të votës. Deputetë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.255Z

Bllokohet regjistri elektronik i gjendjes civile në Durrës

Procesi i pajisjes me karta identiteti nuk do të jetë aq i lehtë dhe i shpejtë siç ishte menduar. Regjistri elektronik i gjendjes civile në qytetin e Durrësit ka shfaqur problemet e para dhe ato janë mjaft serioze, duke e çuar deri në bllokim këtë program elektronik. Regjistri i trumbetu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.156Z

LDK Sistem prokurimi elektronik

Lidhja Demokratike e Kosovës ka prezantuar planin e saj qeverisës për reformimin e sistemit të prokurimit publik. Anëtari i Kryesisë së LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se me qeverisjen e LDK-së, përmes prokurimin elektronik do të kurseh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.424Z

PD e PS pro numerimit elektronik

Ligjvënësit e mazhorancës dhe opozitës shprehen në mbështetjet të procesit të numërmimit elektronik të votës. Deputetë të Partisë Demokratike theksojnë se aplikimi i teknologjisë ndihmon në procesin e numërimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.505Z

Prej neser, aplikimi per pasaporta biometrike

Duke filluar nga dita e neserme ne Tirane do te nderpritet aplikimi per pasaportat ekzistuese. Policia njofton se shtetasit do te aplikojne vetem per pasaporta biometrike, ndersa procedurat do te kryhen prane njesive bashkiake. Nderkohe qeveria ka vendosur nje muaj afat per aplikimin per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.512Z

Pasaportat biometrike, neser nis aplikimi

Ministria e Brendshem ka deklaruar gjate nje njoftimi per shtyp se te merkuren me 25 mars, fillon aplikimi per paisjen me pasaporta biometrike. Procesi i aplikimit per kete pasaporte do te jete i njejte me ate te kartave te identitetit. “Ky proces do te nise fillimisht ne Tirane dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama