Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikimi +Gjith

Meta: total 1000 / total_found 3020 / time 0.011 / keyword[0] aplikimi / docs[0] 6302 / hits[0] 8111 / keyword[1] gjith / docs[1] 403564 / hits[1] 832519 /
Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog
  • 2019-03-23

Balla: Vijojmë punën për zgjedhjet, ftojmë opozitën për dialog

Në përfundim të Kongresit, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla përmes një komunikimi me gazetarët ka deklaruar se shumica do te miratoje reformën zgjedhore bazuar te rekomandimet e OSBE-se. “Opozita ka krijuar një ngërç artificial. Na lind detyra të për

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta, Veliaj: Nga qendër vesi, në qendër model
  • 2019-02-18

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta, Veliaj: Nga qendër vesi, në qendër model

Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si loto, ku të rinjtë harxhonin jo vetëm kohë, por edhe kursimet familjare për të vënë baste. Sot ajo është transformuar totalisht, për tu kthyer në një nga zyrat moderne të aplikimit për karta d

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta
  • 2019-02-18

Lotoja kthehet në zyrë aplikimi për karta dhe pasaporta

Deri pak javë më parë, kjo hapësirë në afërsi të Pallatit me Shigjeta shërbente si loto, ku të rinjtë harxhonin jo vetëm kohë, por edhe kursimet familjare për të vënë baste. Sot ajo është transformuar totalisht, për tu kthyer në një nga zyrat moderne të aplikimit për karta d

No Pic available
  • 2019-02-06

Tiranë, hapen zyrat e reja për aplikimin e kartave të identitetit

Veliaj: Tirana, shembull edhe për infrastrukturën për kartat e identitetit; në zyrat e reja çdo qytetar mbaron punë për 5 minuta Banorët e Njësisë 1 dhe 2 në Tiranë, nga sot mund të aplikojnë pa radhë për kartat e identitetit dhe pasaportat biometrike, në mjedise të reja e moderne.

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama
  • 2019-01-22

Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, kreu i hipotekës: Hallin të ta zgjidhë Rama

Fiks Fare denoncoi veprimet e Hipotekës së Durrësit, e cila ka sorollatur një qytetar për më shumë se 6 vjet. 300 herë ka shkuar qytetari në sportelin e hipotekës së Durrësit dhe asnjëherë nuk i dhanë zgjidhje problemit të tij. Në fund, qytetari ankohet në Platformën e Bashkëqev

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat
  • 2019-01-20

Grabitjet e bankave në Shqipëri, ja si janë sofistikuar metodat

Muaji dhjetor i vitit që sapo mbylli siparin, ashtu si dhe i njëjti muaj i viteve të shkuara, u largua duke shënuar dhe duke marrë me vete ngjarje kriminale në kapitullin e njohur të grabitjes së vlerave monetare gjatë transportit, si dhe në njësitë e biznesit të sistemit bankar jo vet

Njoftim i rëndësishëm për qytetarët në lidhje me kartat e identitetit
  • 2019-01-19

Njoftim i rëndësishëm për qytetarët në lidhje me kartat e identitetit

Drejtoria e Përgjithshme e Gjendjes Civile, për shkak të fluksit të aplikimeve për karta ID, ka urdhëruar hapjen e gjithë zyrave të aplikimit për Tiranën edhe ditën e shtunë, datë 19 Janar 2019, deri në trajtimin e qytetarit të fundit në sportel. Në kuadër të masave për të përb

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama