Rezultate te kerkimit per termin: +Aplikimi

Meta: total 1000 / total_found 6165 / time 0.003 / keyword[0] aplikimi / docs[0] 6165 / hits[0] 7950 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Vettingu, farsa e re e politikës .

Nga Lindita Blinishti Do ta filloj këtë shkrim duke falënderuar seriozisht politikanët që përzgjodhën vettingasit e që smë bënë pjesë të farsës politike të rradhës. U bëra pjesë e kësaj gare, që e tillë smund të jetë, vetëm për të shprehur mbështetjen time ndaj perceptimit

No Pic available
  • 2017-06-17

Karta Blu që ju lejon të jetoni dhe punoni në Bashkimin Europian: Ja si mund të aplikoni

Popullsia e Europës është duke u plakur me ritme shumë të shpejta dhe është bërë e nevojshme të mbetet një destinacion tërheqës për punonjësit e specializuar. BE po përballet me mangësi në krah pune në disa sektorë dhe deri në vitin 2020 mund të ketë nevojë për 756 mijë pun

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

MESAZHET E GABUARA TË SPOTIT TË EDI RAMËS
  • 2017-06-07

MESAZHET E GABUARA TË SPOTIT TË EDI RAMËS

Artan FUGA Në mbështetje të specialistëve të rinj të marketingut elektoral! Spoti elektoral i ri tregon një drejtues veture që kalon ndërkohë që semafori është në dritë të kuqe! I ve gjobë drejtuesit të automjetit vetë zoti kryeministër, Edi Rama. I cili tregohet i vendosur përk

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme
  • 2017-05-31

Bankat dëmtuan klientët me kontrata të paligjshme

Ola Xama | BIRN  Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se një numër bankash të nivelit të dytë në Shqipëri, përdorin praktika të debatueshme dhe shpesh të paligjshme për ti detyruar klientët e tyre të nënshkruajnë marrëveshje me dëm ekonomik për ta ndërkohë që autoritetet

No Pic available
  • 2017-05-30

BOOM: Prej 4 vitesh pa ujë të pijshëm, banorët e mbushin me gomar

Problemet dhe hallet e shqiptarëve nuk kanë të mbaruar, aq më tepër kur bëhet fjalë për ujë dhe drita. Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News ka trajtuar problemin e 2500 banorëve të tre fshatrave në Mallakastër, të cilët prej 4 vitesh vuajnë mungesën e ujit të pijshëm. Kamer

No Pic available
  • 2017-05-24

KQZ hap garën për auditët që do monitorojnë shpenzimet e fushatës

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka rinisur proçesin e administrimit të zgjedhjeve parlamentare. Në një dalje për mediat, zëdhënësja e KQZ-së Drilona Hoxha deklaroi se do të nisë pranimi i dokumentave për ekspertë kontabël që do të mbikqyrin faturat e shpenzimeve të partive politike.